„Muž se nedostatečně věnoval řízení svého kola, najel na vyvýšený obrubník a upadl na chodník. Při pádu se zranil a musel být převezen na ošetření do přerovské nemocnice,“ popsal krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Dechová zkouška prokázala, že měl v krvi přes dvě promile.

Záchranka zasahovala o hodinu později také na třídě 17. listopadu v Přerově, kde srazil šofér vozu Citroen šestačtyřicetiletého cyklistu. „Dvaašedesátiletý řidič citroenu vyjížděl z kruhové křižovatky a na vyznačeném přejezdu pro cyklisty se střetl s cyklistou. Ten při pádu utrpěl zranění a musel být převezen do nemocnice. Zatímco šofér vozu řídil střízlivý, cyklista před jízdou požil. V krvi měl přes dvě a půl promile,“ upřesnil Hejtman.

Ilustrační foto
Na ulici šlo o život. S vrtákem na krku se peněz raději vzdal

Alkohol zavinil také další nehodu, která se stala v neděli po druhé hodině odpoledne v Tovačovské ulici v Přerově. Třiačtyřicetiletý řidič, který jel z Henčlova, chtěl těsně před Přerovem otočit a sjel přitom do příkopu. Policisté mu naměřili přes tři promile alkoholu. „Je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ uzavřel Hejtman.