Ve výměníkových stanicích nyní sídlí obchody a dokonce i fitnesscentrum. Na své využití ale stále čeká kotelna v Předmostí a zčásti i výměníková stanice U Tenisu. Obě zařízení by mohla v budoucnu sloužit sportovcům.

„Postupně došlo k prodeji celkem pěti výměníkových stanic na území města. Všechny našly využití. Dvě slouží jako prodejny sportovních potřeb, jedna jako fitnesscentrum, další jako zázemí pro kickbox a další objekt se přebudovává na obchodní středisko a kanceláře,“ řekl Jaroslav Klvač, ředitel přerovské společnosti Teplo.

Přestavba těchto objektů vždy budí velkou pozornost obyvatel. „U nás se nedávno dokončila oprava výměníčky. Všichni jsme byli zvědaví, co v ní vznikne. Modlili jsme se, aby to nebyl další noční podnik s hernou. Naštěstí je tam prodejna. Přiznám se, že jsme si oddychli,“ svěřila se Pavla Malá, obyvatelka Šrobárovy ulice.

Využití našly nejen výměníkové stanice, ale v minulosti i bývalá kotelna v Kozlovské ulici. Z té před léty vznikla stylová hospoda s příznačným názvem Kotelna. Další kotelna však na své využití stále čeká. Toto zařízení se nachází v Předmostí naproti firmě Olympus.

„Mám v plánu z tohoto objektu vybudovat moderní sportovní centrum, které by návštěvníkům nabídlo veškeré sportovní aktivity, jako je třeba bowling, spining, badminton, ale vznknout by tam mohla i sauna. Myslím si, že takové zařízení v této části města chybí,“ svěřil se majitel kotelny v Předmostí Petr Wisinski.

Jeho plány však váznou na změně územního plánu, o kterou usiluje bezmála dva roky. Menší sportovní zázemí by ale mělo vzniknout také z výměníkové stanice, která se nachází v ulici U Tenisu.

„Tento objekt čeká rekonstrukce. Záměr je takový, že z jedné třetiny by budova dál sloužila jako výměníková stanice a zbývající prostory by se přebudovaly na gymnastickou halu,“ vysvětlil Klvač. Gymnastickou halu by mohla využívat sousední Základní škola U Tenisu, ale i žáci z jiných přerovských škol.