V parku, jehož rozloha čítá čtyři hektary a současnou podobu získal v roce 1779, jsou nově opravené kamenné zídky, schodiště, kašna i bazén. Obec na tyto změny upozornila uspořádáním letního setkání s hudbou, kterého se zúčastnil také náměstek krajského hejtmana Radovan Rašťák a místostarosta Lipníku nad Bečvou Pavel Šoltys.

„Chtěli jsme na rekonstrukci touto akcí poukázat. Pro naši obec je milionová investice velká událost," uvedl starosta Veselíčka Tomáš Šulák.

Obec na opravu kamenných prvků, která dohromady stála 1,1 milionu korun, obdržela dotaci 485 tisíc korun z programu obnovy kulturních památek Olomouckého kraje. Postupně tak navázala na rekonstrukci zeleně, výsadbu nových stromů a obnovu vodní plochy, která se v parku provedla v minulých dvou letech.

„Letos jsme zde instalovali i informační tabule o parkové zeleni," dodal starosta.

Lidé, kteří takzvané Letní přemítání navštívili, byli spokojení a oceňovali aktuální podobu zahrady.

„Moc se nám tu s manželem líbí. Bývalo to tu zarostlé a kašna byla dříve rozbitá. Teď je tu krásně. Rádi sem jezdíváme," řekla Milada Richterová z Velkého Újezdu.

Obnova kamenných prvků je další částí celkové péče o park, který v minulosti založili Podstatzstí, jimž patřilo veselíčské panství.

„Do budoucna bychom rádi vytvořili zpevněnou okružní cestu s naučnými štítky o stromech, ale také s odvodněním. Uvažujeme též o stavbě glorietu, na nějž máme projektovou dokumentaci. Mohl by být vhodným místem například pro pořádání promenádních koncertů," nastínil starosta Veselíčka. Ten také prozradil, že obec má již zpracovanou studii k nasvícení zámku a části parku.

Nutnou opravu potřebuje v areálu také jižní zámecká zeď.

„Část už dokonce spadla. Uvidíme podle možností, protože investovat je potřeba také do dalších míst v obci," upozornil starosta.

Veselíčko hodlá využít i finance, které obdrželo za mimořádné ocenění za péči o kulturní dědictví v soutěži Vesnice Olomouckého kraje roku 2012.

„Obdrželi jsme za něj od kraje částku padesát tisíc korun. Ty pravděpodobně využijeme na opravu sochy sv. Aloise," doplnil Tomáš Šulák s tím, že chce obec opravit také pětici sakrálních křížů a podílet se na vydání průvodce po památkách mikroregionu Lipensko. Ve spolupráci s místním dětským domovem by také ráda zkrášlila zámeckou kapli.

Půlení léta ve čtvrtečních podvečerních hodinách zpříjemnilo ve francouzské zahradě vystoupení sboru místního klubu důchodkyň, který se přejmenoval z původního názvu Krákor na nynější Radost, a kapely Od neděle, která zahrála písničky na pomezí jazzu, folku a rocku.

V současné době se o park starají tři obyvatelé Veselíčka. Historie ale pamatuje, že se o něj například v roce 1925, kdy jej vlastnil hrabě Leopold, staral zahradník s deseti dalšími pomocníky.