Tak oslavili v pátek 29. června v podvečer ve Veselíčku začátek prázdnin. Akci s příznačným názvem Hurá na prázdniny! si nenechala ujít většina dětí i dospělých z obce.

Přátelské posezení v sokolské zahradě zpestřilo i slavnostní vyřazování předškoláků nebo večerní Open air retro disko 90s´až 2018.

Prázdniny ve Veselíčku slavnostně vítali už druhým rokem, v tradici chtějí pokračovat i nadále.

„Loni se nám tato akce osvědčila, děti i lidé byli spokojení. Letos ji pořádáme ve spolupráci s mateřskou školou Veselíčko. Vstupné máme dobrovolné a peníze půjdou na potřeby školky,“ uvedl Milan Palášek, z občerstvení Sokolka.

Velkým lákadlem pátečního podvečeru bylo divadelní představení pohádky O Zlatovlásce v podání dětí z místní mateřinky. Malým hercům se za jejich skvělý výkon dostalo zaslouženého potlesku.

„S dětmi jsme pohádku nacvičovali od začátku května a už jsme ji jednou hráli na školní besídce,“ popsala ředitelka mateřinky Lucie Pazderová.

Podle jejích slov půjdou peníze z dobrovolného vstupného na další kostýmy pro malé herce.

„Představení se dle ohlasů líbí, tak bysme rádi pokračovali a na příště si nacvičili jinou pohádku. Bavilo to i děti,“ pokračovala ředitelka.

Významným momentem dne se stalo slavnostní vyřazování předškoláků, letos opouští mateřinku devět dětí.

„Loučíme se s pěti dívkami a čtyřmi chlapci. Pro děti to bývá dojemné a někdy ukápne i nějaká ta slzička, ale protože někteří mají ve školce i mladší sourozence, tak se za námi i zajdou někdy podívat,“ doplnila Lucie Pazderová.

Páteční akce odstartovala cyklus kulturně-společenských pořadů s názvem Veselíčské léto 2018. Už příští týden pokračuje desátým ročníkem malého venkovského hudebního festivalu pro všechny generace Mládí pro venkov.

V pátek 6. července vystoupí v zámeckém parku od 16 hodin kapely Hope Astronaut, Heebie Jesbies a Arrythmia. Festival pak ukončí tradiční country se skupinou Šediváci. Od 15 do 17 hodin bude v zámecké kapli otevřená výstava 250 let zámku.