Dovádivý ryzák si hned získal sympatie všech přítomných, především dětí. A i když se ani na krok nehnul od své mámy a zpočátku zdálo, že se hodlá fotografům i kamerám vyhýbat, nakonec si dal říct, a během křtin ochotně pózoval novinářům.

„Hříbě plemene hafling se narodilo 3. června a jmenuje se Angel Silver. Dnes dostane svůj rodný list,“ představil přírůstek do stáje ředitel Střední zemědělské školy v Přerově Radovan Rašťák.

Koník pochází z Tyrolských Alp a kvůli jeho nádherné barvě hřívy se mu říká „blonďák z Alp“. Jméno pro něj vybrali v anketě žáci školy a jezdeckého oddílu.

Jeho kmotra, zpěvačka Leona Machálková, mu popřála zdravý a šťastný život a přízeň všech, kteří s ním přijdou do kontaktu.

„Ať má radostný život, protože jak tady tak hopská, je vidět to nespoutané štěstí,“ řekla.

Vašo Patejdl má podle svých slov zvířata rád. „Doma máme jen želvu, která není tak náročná. Syn by ale chtěl psíka, takže ho časem možná také pořídíme,“ podotkl.

Hříbátku by přál hlavně krásný koňský život. „Doufám, že bude spokojený ve svém kolektivu kamarádů koníků,“ usmál se zpěvák.

Dotace na novou jízdárnu

Střední zemědělská škola v Přerově má letos ještě jeden důvod k oslavě.

Podařilo se jí totiž s pomocí dotace 400 tisíc korun od Olomouckého kraje vybudovat novou kruhovou jízdárnu.

„Měla by sloužit pro naše žáky studijního oboru agropodnikání se zaměřením chovatel koní, jezdec a v budoucnu také učebního oboru zemědělec - farmář se zaměřením chovatel koní a jezdec, což je tříletý učební obor,“ přiblížil ředitel Radovan Rašťák.

Jízdárna poslouží jak k výcviku koní, tak i mladých začínajících jezdců tak, aby je měl instruktor pod kontrolou a nebyli rozptylováni vnějším prostředím. Žáci se díky ní naučí základním dovednostem jízdy na koni.

„Jízdárna začne fungovat od nového školního roku. Protože zde máme i jezdecký oddíl, bude k dispozici jeho členům. Navázali jsme také spolupráci se Střediskem volného času Atlas a Bios, kde ve spolupráci s námi žákům škol nabídnou jezdecký kroužek. Kromě toho budeme nabízet i včelařský a farmářský kroužek,“ uzavřel.