Po zprávě o jeho nečekaném úmrtí celý tenisový svět v Přerově oněměl. Nikdo to nečekal - ještě koncem června totiž Vašo Patejdl zpíval na náměstí po boku Andrei Zimányiové své legendární hity a účastnil se i tenisových tréninků.

„Že má zdravotní problémy jsme vytušili, protože letos odjel z Tenisové akademie po dvou dnech, strávených na kurtech. Nikdo ale nevěděl, že jsou tak vážné,“ říká manažerka Tenisového klubu Precheza Přerov Daniela Huťková. Podle ní jezdil Vašo Patejdl na Tenisovou akademii dlouhých pětadvacet let, nevynechal ani jeden ročník.

Akuna show hostila v neděli vpodvečer na náměstí T. G. Masaryka v Přerově hvězdy českého a slovenského šoubyznysu, které dorazily na tradiční Tenisovou akademii Petra Huťky. Nálada byla skvělá.
Helena Vondráčková i Felix Slováček. Akuna show zaplnila náměstí v Přerově

Byl členem velké tenisové rodiny, do které patří i Helena Vondráčková, Leona Machálková, Felix Slováček, Petr Janda, Pavel Šporcl a další muzikanti a osobnosti.

„Cítím velký smutek, byl to skvělý kamarád, slušný člověk, umělec s obrovskou pokorou. Všichni ho měli rádi,“ vzpomíná na něj Daniela Huťková.

Podle ní v sobotu někteří účastníci pravidelného tenisového klání v Přerově - například Leona Machálková nebo Felix Slováček - míří na Muzikálový festival Jozefa Bednárika do Brusna na Slovensku.

„Změnili kvůli této smutné zprávě program a budou zpívat písničky Vašo Patejdla,“ řekla.

Většina účastníků Tenisové akademie v Přerově sdílí svůj smutek z odchodu jedné z nejvýraznějších osobností slovenské hudební scény na společné skupině na WhatsApp. Některé osobnosti hudební scény reagují i na Facebooku.

„S Vašem jsem se znal díky Tenisové akademii Petra Huťky, která se každoročně koná v Přerově. Hráli jsme tenis, popíjeli a bavili se o hudbě. Byl to skvělý člověk a muzikant. Bude mi chybět jeho moudrost a klid. Upřímnou soustrast jeho rodině,“ reagoval na zprávu o úmrtí Vašo Patejdla třeba známý houslista Pavel Šporcl.

„Všichni truchlí a jen těžko hledají slova. Helena Vondráčková, Pavel Šporcl, Leonka Machálková. Nikdo to nečekal,“ uzavírá smutně Daniela Huťková. 

Vašo Patejdl.
Zemřel spoluzakladatel skupiny Elán, hudebník Vašo Patejdl. Podlehl těžké nemoci