Strom splněných přání je umístěn v přízemí Obchodního centra Galerie Přerov, vedle informačního stánku. Je na něm umístěno jednadvacet přáníček.

„Zájem byl obrovský. Do dvou týdnů byly obsazeny téměř všechny dárky. Přání dětí byla také v letošním roce cenově omezená, vrchní hranici jsme stanovili na sedm set korun,“ řekla jednatelka organizace Dobré místo pro život Jana Vymazalová.

V pondělí mohli návštěvníci obchodního centra udělat radost ještě třem dětem. Pořadatelé věří, že v průběhu týdne se i tato přání podaří splnit.

„V příštím roce bychom chtěli zapojit do akce také Církevní dětský domov ve Staré vsi,“ prozradila Jana Vymazalová.

Mladší děti si přejí hlavně elektroniku, ti starší pak sportovní vybavení či batohy. Jedním z přání bylo i něco „do života“.

„Jedna již dospělá slečna si přála peřinu, polštář a povlečení. Dárek jsem nechala na stromečku, i když jsem věděla, že bude přesahovat určenou částku. Jedna z návštěvnic přímo zde navštívila prodejnu, kde polštář i peřinu zakoupila,“ doplnila marketingová manažerka Obchodního centra Galerie Přerov Lenka Volfová.

Lidé mají dobré srdce

Veřejnost chtěla dětem udělat radost.

„Je fakt, že stromeček jsme vystavili 27. listopadu dopoledne, a již ten den jsme měli zakoupeny dva dárky od zákazníků. Jsem až dojata tím, jak jsou lidé štědří a snaží nakoupit dárky co nejlépe a nejkvalitněji, mnohdy se ani nedrží stanoveného limitu,“ dodala Lenka Volfová.

Slavnostní předání dárků se uskuteční v sobotu 16. prosince v 15 hodin na Masarykově náměstí. Přibližně hodinový program bude moderovat sopranistka Jana Šelle.

„Tento týden budeme prostřednictvím mailu oslovovat všechny dárce s tím, že mohou přijít a předat svůj dárek osobně,“ uzavřela Lenka Volfová.

Dárci se tak mohou v sobotu odpoledne podívat do rozzářených tváří dětí, kterým splnili jejich vánoční sny.