Loni ozdobil náměstí dvanáct metrů vysoký smrk z nedaleké Rokytnice u Přerova. V soutěži o nejkrásnější vánoční strom Olomouckého kraje, kterou vyhlásil Deník, skončil v silné konkurenci na čtvrtém místě a získal od čtenářů 1169 hlasů.

Vánoční trhy odstartují na náměstí T. G. Masaryka v Přerově první adventní neděli, která připadne na 3. prosince. V ten den se také rozsvítí vánoční strom.

„Symbol Vánoc rozzáří již tradičně v 18 hodin primátor města spolu s nadanými přerovskými dětmi, které získaly sošku Scholar,“ přiblížil ředitel Kulturních a informačních služeb města Jaroslav Macíček.

Betonové zátarasy byly instalovány v místě pro přecházení na frekventované silnici v ulici Velké Novosady v Přerově, kde došlo minulý týden k tragické nehodě chodkyně.
Nebezpečné místo v Přerově, kde zemřela mladá žena, uzavřely zátarasy

Hodinu před slavnostním rozsvícením vystoupí na pódiu Pěvecký sbor Vocantes, v 18.10 hodin pak zahraje skupina Argema. „Lidé se mohou těšit na čtrnáct stánků s občerstvením. Náměstí provoní punč, svařák, bramboráky a zájemci zde nakoupí také typický vánoční sortiment. Světelnou výzdobu budou tentokrát tvořit nebesa,“ doplnil Macíček.

U stromečku se objeví také nový betlém. „Ten loňský bude dělat radost klientům Domova pro seniory a místo něj se na náměstí objeví větší a vyřezávaný ze dřeva. Pracuje na něm řezbář Pavel Dlabal ze Senice na Hané a tvoří jej šestnáct postav, které jsou metr a půl vysoké,“ řekl.

Koaliční radu hodlá svolat v nejbližších dnech přerovský primátor Petr Vrána (ANO). Ilustrační foto.
Přerovský primátor svolá kvůli obvinění Záchy koaliční radu

Slavnostní atmosféra zavládne první adventní neděli také před Galerií města na Horním náměstí, kde se úderem páté hodiny odpoledne slavnostně rozzáří betlém spolu s velkým adventním věncem.

Svátečně nastrojený vánočními stromky bude i interiér galerie a lidé sem mohou zavítat na prodejní výstavu baněk. Během adventního období budou svítit do tmy také některé budovy a okružní křižovatky. Město do rozšíření světelné výzdoby investovalo 3 miliony 670 tisíc korun. 

Vánoční poutákZdroj: Redakce