Obcí, které se k ní do dnešního dne přihlásily, je jen na Přerovsku sedmnáct. Koledy rozezní náměstí ve středu 9. prosince v 18 hodin.

„Po minulých ročnících, které se setkaly s velkým ohlasem, se bude v Přerově opět zpívat na náměstí T. G. Masaryka. I tentokrát nás doprovodí pěvecký sbor Vocantes a účast přislíbil také Pavel Novák. Program bude dál pokračovat vánočním koncertem Moravské Veselky," řekl šéfredaktor Přerovského a hranického Deníku David Klein.

Zpívat se bude i v okolních obcích – Kozlovicích, Dluhonicích, Horní Moštěnici, Radslavicích, Brodku u Přerova, Kokorách, Rokytnici, Lobodicích, Skokách a Lazníkách.

Na Hranicku se připojí Bělotín, Opatovice, Skalička, Horní Těšice, Milenov a Hranice.

Obce mají ještě stále čas se přihlásit. Pokud tak chtějí učinit, stačí se zaregistrovat na webových stránkách www.ceskozpivakoledy.cz.

Chybět by nemělo ani přesné místo, kde chtějí s přáteli zpívat.

„My vám na oplátku rozsvítíme vánoční hvězdičku na webu v mapě České republiky, a to u místa, kde budete zpívat, a čtenářské příspěvky rádi zveřejníme," doplnil.

A pro ty, kdo už chtějí začít trénovat své hlasivky, je tady výběr vánočních koled.

Zpívat se bude šest písní – Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné neviňátko, Pásli ovce Valaši a tradiční Vánoce, Vánoce přicházejí.