Zpěvák Pavel Novák už má repertoár pro vánoční vystoupení připravený a pouze čeká, jaká budou aktuální opatření epidemiologů.

V plánu má ale i náhradní variantu pro případ, že by se nařízení ještě více zpřísnila.

„Vánoční koncert by měl být. Sice nevíme, co se stane za měsíc, ale v nějaké formě se určitě uskuteční. Vystoupení plánuji se skupinou Black Rose,“ potvrdil Pavel Novák.

„Štědrodenní“ koncert obsadí parkoviště vedle kina Hvězda a jeho začátek je v 10 hodin a 15 minut.

Ozdobená olomoucká vánoční jedle na Horním náměstí. 10. listopadu 2021
Vánoční trhy v Olomouci ruší program, rozsvěcení stromu nebude. Punč zůstane

Z pódia zazní už tradičně legendární hity jeho otce Pavla Nováka, ale i vánoční koledy a nové písničky.

„Počítám i s duetem se svou dcerou Eliškou. Chystáme se pokřtít nové CD s názvem Šlágrkluci, vydané s Petrem Šiškou. Opět bychom také chtěli vypouštět balonky do nebe a zavzpomínat na ty, kteří už nejsou mezi námi. Písničkou „Ruce“ bychom chtěli apelovat na solidárnost a mezilidské vztahy a rádi bychom ji věnovali zdravotníkům, kteří se obětují pro záchranu lidských životů,“ nastínil program Pavel Novák s tím, že chce lidem po měsících strastí přinést do života radost, vytáhnout je ven a přivést na jiné myšlenky.

„Posluchači se mohou těšit i na některé nové písničky, mezi které patří třeba skladba Nad Moravou svítá. Podle ohlasů a reakcí publika se lidem hodně líbí,“ poznamenal zpěvák, který věří, že se lidé z regionu semknou a setkání s hudbou pod širým nebem je potěší.

„Je opravdu na co se těšit a doufám, že město v tento sváteční den opět ožije kulturou,“ věří Pavel Novák.

Pokud se do Vánoc zpřísní opatření proti covidu-19, muzikant už má vymyšlený náhradní plán.

„Koncert by musel být bez diváků a nějakým způsobem bychom jej vysílali on-line. Zatím se však všichni tváříme, že se nic neděje. Ze dvanácti koncertů, které mám teď absolvovat napříč republikou, je v tuto chvíli pouze jeden jediný zrušený,“ prozradil Pavel Novák. 

Na Štědrý den si letos Přerované mohli vybrat ze dvou vánočních koncertů. Na náměstí T. G. Masaryka příchozím zahrála kapela Revox. Před Obchodním centrem Galerie Přerov zazpíval Pavel Novák.
Přerov zažil dva štědrodenní koncerty. Super i šaškárna, znělo z publika