„Vánoce na zámku pořádáme již několik let. Letos jsme pro návštěvníky přichystali kromě tradičního jarmarku, kde mohou vidět například práci tkadleny, košíkáře, přadleny i výrobu vánočních ozdob, nebo si sami vánoční baňku namalovat, i program, ve kterém ukážeme, jak se Vánoce slavily na zámku v roku 1892.

I když byl celý námět zcela fiktivní, neboť Gutmanni byli Židé a tudíž Vánoce neslavili, vymysleli jsme si příběh o návštěvě zámku samotného císaře Františka Josefa I., jako pozvání a poděkování za rytířský titul, který si David dovezl z Vídně,“ prozradila k programu Arana Adlerová, členka Obecně prospěšné společnosti Tovačov a organizátorka akce.

Podle jejich slov se celý organizační tým snaží vytvořit spíše příjemnou vánoční atmosféru, a proto na jarmark vybírají trhovce, kteří do koloritu Vánoc nějakým způsobem zapadají.

Součástí vánočního programu byla také prohlídka zámku, během které se skupiny zájemců spolu se členy Dobrovolného divadla tovačovského staly součástí příprav Vánoc v duchu císařské rodiny. Prohlídku pořádala Obecně prospěšná společnost Tovačov společně se Zámkem Tovačov.

Při návštěvě Vídně dostal David Gutmann geniální myšlenku uspořádat na svém panství v Tovačově na počest císaře oslavu Vánoc. Po obdržení telegramu však dostal zprávu, že místo císaře přijede na zámek Gustav Kalnoky, a tak celá rodina byla na nohou a chystala se na příjezd ministra zahraničí. Uklízelo se, peklo, zpívaly koledy. Gustav Kálnoky určitě neměl nic společného s tovačovskými průmyslníky, ale příběh, jak dostat Vánoce na židovské sídlo, dostal další rozměr.

„Prohlídka zámku mne opravu zaujala. Byla krásná, přenesla mě do doby dávno minulé, “ prozradila paní Jaroslava, která spěchala na jarmark se slovy. „Ještě mně chybí dokoupit nějaké drobnosti pod stromeček a tady jsem si všimla, že je tu nádherná keramika, vánoční ozdoby, nebo domácí marmelády a perníčky.“

Kromě tradičních vánoček, které peče Zdenka Dopitová, si mohli návštěvníci zakoupit u stánku Stanislavy Zapletalové z Poplužního dvora v Bochoři i marmelády nebo pravé vánoční okurky a bylinné soli s medvědím česnekem nebo s kopřivou, pupencem a žebříčkem.

„Během víkendu napeču okolo sedmdesáti vánoček. První jsem začala péct už v pátek, abych měla na rozdávání,“ svěřila se Zdenka Dopitová, která vánočky na tovačovském zámku peče v retro troubách už několik let. Návštěvníky zaujaly i produkty z Beňova. „Všechny suroviny, které k výrobě vánočních okurek, nakládaného zelí nebo marmelád využíváme, si sami pěstujeme. V nabídce máme i speciální limitované soli, které posíláme do celé Evropy. Naše Hanácké bonboniéry, které obsahují několik druhů marmelád a jsou vyráběné podle tradičních starých receptů, dokonce putovaly až do Japonska a Anglie,“ prozradila Stanislava Zapletalová.

autor: Hana Žáčková ml.