Přípravy už jsou v plném proudu a Přerované by si měli užít více než tři týdny přátelského setkávání, koncertů, gastronomických potěšení i drobných nákupů.

Nové osvětlení, výběr vánočního stromu a kulturní program - to vše má ovlivnit první dojmy návštěvníků.

„Cílem je, aby host vánočních trhů odcházel domů s pocitem, že v Přerově prožil něco povznášejícího a příjemného. Centrum města bude místem setkávání, dobré nálady a pohody, a proto musí být vše dobře připraveno,“ řekl za pořadatele trhů, společnost RK Invest, Petr Ilgner.

Protože organizátoři nechtějí nic ponechat náhodě, už v předstihu hledají společně s Technickými službami města Přerova vhodný vánoční strom.

„Musí být opravdu ten nejkrásnější, který bude ozdobou adventního náměstí,“ doplnil Petr Ilgner.

Hned vedle originálně upraveného a nasvíceného vánočního stromu bude nainstalována šestimetrová projekční stěna, na níž se budou promítat pohádky a filmy se sváteční atmosférou pro malé i velké diváky.

Živý Betlém i opékání buřtů

V současné době se dolaďuje doprovodný kulturní program, který nabídne klasické koledy, ale také populární hudbu a vystoupení jednoho z nejoblíbenějších současných komiků.

Pořadatelé chtějí, aby byl program Přerovu šitý na míru, a proto se na pódiu objeví jak známé osobnosti, tak i místní kapely a dětské soubory.

Lákadlem by mohl být i Živý Betlém, pořádaný společně s přerovskou farností. Na programu spolupracují také s Muzeem Komenského a Galerií města Přerova.

Na nejmenší generaci se zaměří dopolední část svátečního programu, určeného pro děti z mateřských a základních škol. Školky mohou využívat možnosti jízd na stylovém kolotoči a vyzkoušejí si práci v tvořivých dílničkách.

Zkušenosti z jiných měst ukazují, že velkým lákadlem je pro děti vždy Ježíškova pošta. Ratolesti se mohou těšit i na zábavnou Mikulášskou nadílku s představiteli města a v plánu je i společné opékání buřtů.

Rozsvícení stromu: 30. listopadu

Program začne 30. listopadu slavnostním rozsvěcením vánočního stromu s bohatým programem.

Trhy potrvají do 24. prosince a jejich hlavní část se soustředí na náměstí T. G. Masaryka, které bude po celou dobu zaplněno třemi desítkami stánků v jednotném stylu s gastronomickým a dalším sortimentem.

Chybět nebude ani kolotoč a další atrakce.

Součástí přerovských oslav jsou i tři adventní jarmarky v historických kulisách malebného Horního náměstí.