Předchozí
1 z 10
Další

Miroslav Komínek, zástupce ředitele Městské policie v Přerově

Miroslav Komínek, zástupce ředitele Městské policie v PřerověMiroslav Komínek, zástupce ředitele Městské policie v PřerověZdroj: Deník/Petra Poláková-UvírováJak strávíte vánoční svátky?
Vánoční svátky strávím s rodinou a už se na to moc těším. Samozřejmě, že se plány aktuálně mění, ale důležité je být pozitivní. Samozřejmě v tom pozitivním slova smyslu, ne v tom negativním. V tom negativním je lepší být negativní.

Co byste si přál do nového roku?
Světový mír a svoboda pro velryby jsou klišé, to si přeje každá MISS. Mně by stačilo, kdyby se rodiny, přátelé i známí přeli zase jen o to, zda Sparta nebo Baník, se zelím či se šípkovou, anebo zda jde o rudý bolševický nok nebo vídeňský knedlíček.

Pavel Novák, zpěvák a muzikant

Zpěvák Pavel NovákZpěvák Pavel NovákZdroj: Deník/Petra Poláková-UvírováJak strávíte vánoční svátky?
Tak to opravdu nevím. Jsme v situaci, kdy nevíme, co bude zítra, za hodinu. Určitě budu se svou rodinou. To je nyní v mém životě jediná jistota, jediný záchytný bod. Koncert na Štědrý den budeme hrát bez diváků a vysílat na všech dostupných platformách. Budeme se snažit dostat do domácností všech, co na tradiční koncert chodí celých těch dvaadvacet let, a kterým chybí.

Co byste si přál do nového roku?
Pošleme snad malinký kousek štěstí, radosti a energie, kterou všichni potřebujeme. A co si přeji do nového roku? To je jednoduché. Zdraví! Nejen pro sebe, ale všechny lidi. Lásku a víru, bez které naše životy ztrácejí smysl. Chci věřit, že lidé pochopí, že rozdělovat se na nějaké skupiny nemá význam.
Přestanou být agresivní, sobečtí a nepřející. Najdou v sobě kus lidství a touhy po společných prožitcích. Zkusme se mít rádi. Respektovat se navzájem i se všemi chybami, které máme. Jsme přece jen lidi. Jsem velký snílek a optimista. Výhodou je, že to mi nikdo nemůže sebrat!

Lenka Chalupová, spisovatelka, mluvčí magistrátu

Spisovatelka a mluvčí přerovského magistrátu Lenka ChalupováSpisovatelka a mluvčí přerovského magistrátu Lenka ChalupováZdroj: Deník/Petra Poláková-UvírováJak strávíte vánoční svátky? Co byste si přála do nového roku?
Štědrý den trávíme klasicky a nese se v duchu těšení se na Ježíška, byť už máme děti dospělé. Myslíme také na ty, kteří už s námi nemohou být, zapalujeme pro ně svíčku a vzpomínáme. Večer odléváme olovo a hledáme v něm poselství pro příští rok, krájíme jablko a čekáme hvězdičku, posloucháme koledy. Druhý den se scházíme s rodiči a bratrovou rodinou, předáme si dárky, popřejeme si navzájem zdraví. A to přeji všem, kteří čtou tyto řádky - zdraví, radost, pokoru…

Petr Měřínský, primátor Přerova

Primátor Přerova Petr MěřínskýPrimátor Přerova Petr MěřínskýZdroj: Deník/Petra Poláková-UvírováJak strávíte vánoční svátky?
Vánoce slavíme jako svátky klidu a oslavu narození Ježíška, nikoliv jako svátky konzumu. K tomu patří rodinné setkávání i návštěva kostela. Na Štědrý večer máme klasiku kapra s bramborovým salátem, a potom si rozdáme skutečně jenom pár dárků.

Co byste si přál do nového roku?
Do nového roku přeji všem hodně zdraví a štěstí. A abychom se opět mohli normálně potkávat.

Jitka Seitlová, přerovská senátorka, místopředsedkyně Senátu

Místopředsedkyně Senátu a senátorka za Přerovsko Jitka Seitlová (KDU-ČSL)Místopředsedkyně Senátu a senátorka za Přerovsko Jitka Seitlová (KDU-ČSL)Zdroj: Archiv J. SeitlovéJak strávíte vánoční svátky? Co byste si přála do nového roku?
Vánoce jsou pro mě krásným časem setkání s rodinou, plným společných svátečních chvilek. Pokud se podaří, budeme zase doma v Lipníku nad Bečvou. Štědrý den u nás začíná chvilkou pro dobalování dárků a pokračuje přípravou tradiční večeře, kapra a bramborového salátu. V podvečer se vše zklidní, rozhostí se vzácné a jaksi zvláštní ztišení všeho a já se zase těším na vánoční koledy z věže našeho kostela. Po zapálení svíček na hřbitově a při procházce slavnostně nasvíceným náměstím se potkáváme a zdravíme s mnoha přáteli s přáním všeho dobrého. Ráda bych popřála všem lidem našeho města, regionu, kraje a nejen jim spokojené vánoční svátky s velkou nadějí a vůlí k překonání současné složité doby. Velké poděkování patří všem těm, kteří pomáhají již nyní. Síla společné vzájemnosti, solidarity a pomoci nás vždy provedla mnoha úskalími života. Vánoce, kdy jsme si společně hodně blíž, svátek slunovratu a narození Ježíše je dobou nové víry v dobré budoucí.

Marie Veřmiřovská, principálka Loutkového divadla Kašpárek Přerov

Principálka loutkového divadla Kašpárek v Přerově Marie Veřmiřovská.Principálka loutkového divadla Kašpárek v Přerově Marie Veřmiřovská.Zdroj: Deník/Petra Poláková-UvírováJak strávíte vánoční svátky? Co byste si přála do nového roku?
Vánoce, to je kouzelné slovo spojené s obdobím, kdy se lidé na sebe usmívají a těší na setkání. Tradice, to je také kouzlo Vánoc, které snad z historického zvyku či nostalgie si do této doby vnášíme. Na české Vánoce, návštěvu kostelů s betlémy a zpěv koled už se moc těším. A hlavně na rozzářené oči dětí pod stromečkem - teď už mých vnuků - a milé prostředí atmosféry vánoční. To vše je v každém roce jiné a neopakovatelné a na to všechno se člověk znovu a znovu může těšit. Také na setkání se všemi blízkými v rodině, sledování pohádek, procházky ve městě i v přírodě a klidné období krásných dnů. Kéž by tato úžasná doba vánoční a laskavost těchto dní zůstala po celý rok.
A co bych si přála? Nejen sobě, ale všem lidem hlavně zdraví, které nenahradí všechno bohatství světa, pak také toleranci, pokoru a lásku všem. A aby si lidé uměli naslouchat a nepovyšovali se nad druhými.

Lubomír Dostál, kreslíř, učitel

Kreslíř Lubomír DostálKreslíř Lubomír DostálZdroj: Deník/Petra Poláková-UvírováJak strávíte vánoční svátky?
Letošní Vánoce budou nejen pro mě, ale i pro celou naši rodinu specifické v tom, že očekáváme třetí vnouče a všichni už se na tento vánoční „dáreček“ moc těšíme. Určitě budu jako každý rok trávit Vánoce v kruhu rodinném, případně plánujeme i návštěvu kostela. Nebráním se ani procházce do přírody. Dodržujeme tradice. Snažíme se celý den až do večeře nejíst, abychom viděli zlaté prasátko :-) Nejkrásnější je samozřejmě vidět vnoučata, jak rozbalují dárky. Také si rok od roku více vzpomínám na Vánoce, kdy jsem byl jako malý kluk plný očekávání a kreslil Ježíškovi přání za okno.

Co byste si přál do nového roku?
Do nového roku přeji nejen sobě, ale všem, hlavně v této složité době, pevné zdraví, lásku a pokoru… 

Jaroslav Wykrent, skladatel, hudebník

Skladatel a hudebník Jaroslav WykrentSkladatel a hudebník Jaroslav WykrentZdroj: Deník/Petra Poláková-UvírováJak strávíte vánoční svátky?
Vzhledem ke svému věku i momentálnímu zdravotnímu stavu už bohužel nestrávím Vánoce na své milované valašské chalupě, ale opět v klasickém přerovském paneláku - naštěstí pořád ještě v dlouholeté společnosti své manželky a případně i dalších nejbližších členů rodiny.

Co byste si přál do nového roku?
Přál bych si toho určitě hodně, ale pokud ještě v roce 2022 „vydržím“, rád bych se třeba (tak trochu v duchu hesla Překonej sám sebe) ještě objevil s kapelou IN BLUE na několika různých oblíbených festivalech, na které nás už teď jejich pořadatelé pozvali.

Vladimír Tabery, starosta Sokola, Přerov

Jak strávíte vánoční svátky?
Vladimír Tabery, starosta Sokol PřerovVladimír Tabery, starosta Sokol PřerovZdroj: Sokol PřerovPředevším se těším, že se po delší době sejdeme na Štědrý den s celou nejbližší rodinou - všechny čtyři generace - u svátečního stolu. Pak se budeme u stromečku dojímat z dětské radosti nad netrpělivě rozbalovanými dárky. Ke svátečnímu těšení patří i návštěvy dalších příbuzných v následujících volných dnech. Jako příjemnou součást svátků vnímám i dny předchozí s poněkud stresujícími přípravami na Vánoce - jestli seženu včas stromek, jestli se bude líbit, jestli mě manželka pochválí za správně připravené kapry na polévku i pánev. A potom spousta volného času na výpravy s vnoučaty do přírody, jak s krmením pro zvěř, tak za sportem a zábavou se saněmi nebo na lyžích.

Co byste si přál do nového roku?
Mé přání do nového roku je banální, přitom dost neskromné a už léta neměnné a netýká se jen naší rodiny, ale všech dobrých lidí - abychom byli všichni zdrávi, mohli se na sebe jen usmívat a vzájemně si pomáhali.