Přerovští radní debatovali o několika variantách s tím, že jako nejvhodnější se zdá umístění do prostor administrativní budovy na náměstí T. G. Masaryka 16. Objekt „bývalého Emosu“ je nevyužitý a město v budoucnu plánuje jeho rekonstrukci na sídlo magistrátu.

„Město mělo nabídnout hejtmanství prostory, které by připadaly v úvahu. Ve hře jsou dvě budovy v majetku města - bývalá galerie Atrax v Kozlovské ulici a administrativní objekt na Masarykově náměstí. Výhodou bývalého Emosu je, že je vytápěný a dostatečně prostorný. Dala by se zde také vyhradit parkovací místa v zadní částí objektu,“ zmínila mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Galerie v Kozlovské? Chybí parkovací místa

Volné prostory jsou také v bývalé galerii Atrax v Kozlovské ulici. „Prostor je temperovaný a lze ho rychle zprovoznit. Nedostatkem jsou ale v tomto případě chybějící parkovací místa,“ řekla.

Ze soukromých subjektů bylo ve hře i přerovské výstaviště. „Řada měst jde touto cestou, i když je to nákladné,“ zmínila.

Bude vůbec potřeba?

Podle náměstka přerovského primátora Michala Záchy (ODS) zatím není jisté, zda bude očkovací centrum ve městě vůbec potřeba. Nikdo také neví, kdy začne očkování běžné části populace, a kolik do Česka dorazí vakcín.

„Krizový štáb se na nás obrátil s tím, abychom tato místa vytipovali. Stále ale čekáme na jasné informace směrem ke krajům a obcím. Chybí jasný návod, jak postupovat - které skupiny se budou očkovat mezi prvními po těch nejohroženějších - zdravotnících a seniorech. Za mě by to měli být nejprve lidé z v první linie - po lékařích záchranky, hasičích a policii také učitelé, prodavači a nebo třeba řidiči autobusů,“ řekl Michal Zácha.