Jako první se objevilo nové osvětlení ve Wilsonově, Kratochvílově ulici a na náměstí T. G. Masaryka. Do konce listopadu se ale postupně zkrášlí všechny části města. Na kouzlu vánoc se prý v Přerově ani letos šetřit nebude.

„Do vánoční výzdoby v ulicích města jsme investovali na 400 tisíc korun, zcela nové osvětlení bude v ulicích Velká Dlážka a Komenského,“ uvedl ředitel přerovských technických služeb Radek Koněvalík. Důvodem výměny světel je podle něj snaha ušetřit snížením příkonu elektřiny.

Přerované se můžou letos těšit i na zbrusu novou výzdobu vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka, do níž se investovalo na 200 tisíc korun. Tradiční ozdoby v podobě balíků s dárky nahradí krápníky a světelné řetězce. „Vánoční strom bude o něco nižší než loni. Zatímco loni byl vysoký kolem 22 metrů, letos bude mít 16 až 18 metrů,“ upřesnil František Němčák z technických služeb, který má na starosti veřejné osvětlení.

Strom pro Přerov vybrali zaměstnanci technických služeb na Potštátsku. S jeho zdobením na náměstí T. G. Masaryka se začne poslední týden v měsíci a v neděli 29. listopadu proběhne jeho slavnostní rozsvěcení za účasti primátora města.