„Je to zpestření, hlavně na náměstí, které dnes nevypadá hezky. Květináče prázdné betonové prostranství aspoň trochu projasní. Škoda jen, že tu není o Velikonocích pódium a program, který kdysi býval,“ vyjádřila svůj názor paní Karolína.

„Líbí se mi to, přivítala bych klidně i více ozdob. Dětem se líbí také nazdobené zastávky,“ pochvalovala si mladá maminka, která šla kolem.

Město pořídilo osmnáct květináčů ve tvaru vejce za 200 tisíc korun. „V průběhu tohoto týdne se objevily na náměstí T. G. Masaryka, u Galerie města na Horním náměstí nebo poblíž nákupní galerie. Jsou v červené, žluté a zelené barvě a mají pestrou květinovou výzdobu,“ přiblížil náměstek přerovského primátora Miloslav Dohnal (ODS).

Na Masarykově náměstí se letos poprvé objevil i fotokoutek pro ty, kdo by se zde chtěli nechat zvěčnit.

Velikonoční dekorace jsou i u Galerie města Přerova. „Návštěvníkům se novinka líbí. Připravili jsme přímo v galerii také svátečně laděnou výstavu skleněných foukaných a ručně dekorovaných vajec uměleckého družstva Irisa Vsetín. Jejich umělecké výrobky si lidé velmi oblíbili při vánoční výstavě baněk a prodali jsme jich rekordní množství. Výstava bude o Velikonocích přístupná v sobotu a v neděli,“ zmínila vedoucí Galerie města Lada Galová.

Sváteční výzdoba v ulicích Přerova má být v budoucnu pestřejší a město do ní hodlá více investovat. Zastupitelé na jednání v pondělí schválili rozpočtové opatření, kterým navýší částku do výzdoby o 5 milionů korun.

Barvitější mají být především Vánoce - město chce dokoupit světelné baňky, anděla, bránu, řetězy do ulic i na stromy a chybět nebudou ani girlandy. Slavnostně ustrojeny a nasvíceny mají být i některé kruhové objezdy.