Obyvatelé obce převlečení například za piráty, námořníky, čarodějnice či beduíny uváděli, že sníh na vodění medvěda už nepamatují řadu let.

Medvěd se vodil téměř půl dne. Hlavní medvědí role se zhostil sám tučínský starosta. „Vyrazíme v devět hodin a budeme chodit asi do druhé hodiny odpolední. Projdeme hlavní ulic obce a pak i všechny vedlejší. Medvěd si zatančí s hospodyňkami, jak to k tradici patří,“ vysvětlil průběh vodění medvěda starosta Tučína Jiří Řezníček.

Průvod masek včele s vedeným medvědem tak navštívil každý dům v Tučíně. Malé děti si užívaly doprovodu masek, některé si i poseděly ve speciálním obecním vozidlu. Místní hospodyňky obdarovávaly masky napečenými buchtami, jednohubkami, a ty dospělé i domácím alkoholem.

Tento rok byla celá akce pro Tučín jubilejní. Vrcholem masopustu, který se spojuje s církevní tradicí, bylo večerní pochování basy.

„Letos je to desátý ročník. Tradici tu obnovili místní obecní nadšenci. Večer masopust vyvrcholí pochováním basy s trachtou,“ dále dodal starosta.

O lidovou zábavu se večer v prvním patře obecního úřadu, v takzvaném paláci kultury a sportu, postarala Romana, která zahrála k tanci a poslechu, a také Sešlost obecních nadšenců, kteří kolem desáté hodiny sehráli několik vtipných scének.

Ve stejný den jako v Tučíně se odehrálo vodění medvěda také v Kojetíně.