V sobotu začal program v patnáct hodin netradičním fotbalovým zápasem a návštěvníci se také mohli projet na motokárách. Večer pak zakončila u koupaliště country kapela Tučeňáci.

„Fotbal hrajeme na tři třetiny a účastní se ho jak členové zastupitelstva, tak řádní občané všeho věku. První utkání hráli svobodní proti ženatým a v druhém nastoupila děvčata ze sboru hasičů proti ostatním z obce," uvedl s úsměvem starosta Tučína Jiří Řezníček.

V neděli od sedmé hodiny pak chodila obcí dechová hudba vyhrávat všem Aničkám a podnikatelům. V deset hodin pak následoval průvod od kulturního domu ke kapličce, kde se uskutečnila Mše svatá, při níž byl vysvěcen a slavnostně předán k užívání nový prapor a hasičské auto místním hasičům při příležitosti devádesátiletého výročí od založení jejich sboru.

„Jedná se o vyšívaný prapor s rozměrem 1 krát 1,5 metru. Na jedné straně je znak Sboru dobrovolných hasičů a na druhé je vyobrazen sv. Florián a tučínská kaple," dodal starosta.

Dobrovolní hasiči v obci pořádají několik kulturních akcí přes celý rok. Celkem působí v Tučíně padesát šest hasičů-dobrovolníků, včetně desítky žen.

„Začíná to plesem, pak organizujeme sběr železa, dětský den, hody nebo netradiční hasičskou soutěž," řekl pokladník tučínských hasičů Josef Duda.

Na nové hasičské auto přispěl Olomoucký kraj částkou 250 tisíc korun, zbytek částky dodala obec.

„Jedná se devítimístný, plně vybavený ford," dodal.

Hody se v obci podobným způsobem slaví již přes půl století. Užívají si je jak dospělí, tak děti.

„I pro děcka je to tu supr. Je tu bazén a za chvíli se zkusíme projet v motokáře. Akci navštěvujeme již třetím rokem," prozradil Jaroslav Skála, který je původně z Tučína.