Stezka, kterou její tvůrci pojmenovali „S tučňákem za poznáním“, je určena k aktivnímu odpočinku pro všechny generace.

„Účelně jsme ji ale vytvářeli tak, aby se v ní orientovali především ti nejmenší, tedy děti předškolního věku. Jednotlivá stanoviště jsme uzpůsobili tak, aby pro děti byla zábavná i naučná. Po celé trase tak můžou z obrázků poznávat stromy, zvířata, ale například i profese,“ popsal ojedinělý projekt starosta Tučína Jiří Řezníček.

Na budování trasy se pracovalo průběžně dva roky a finančně tučínský projekt podpořilo Ministerstvo pro místní rozvoj.

„Peníze nám poskytli v rámci Programu obnovy venkova, konkrétně pak za vítězství v soutěži Vesnice roku. Celkem jsme do stezky investovali šest set tisíc korun,“ dodal.

Nechybí ani rozhlednička

Kdo se na naučnou stezku vydá, čeká ho nejen procházka pěkně upraveným okolím obce, ale i poznávání památek a na trase nechybí ani rozhledna.

„Myslím, že hodně zaujmout by mohla právě vyhlídka Větrný mlýn, kde v minulosti dříve skutečně mlýn stával, ale zničila jej vichřice. My jsme na tom stejném místě postavili maketu i s vyhlídkou, ze které je krásný rozhled na celou Moravskou bránu,“ popsal Řezníček. Při pěkném počasí tak budou moci návštěvníci obdivovat nejen výhled na celý Přerov či Švédské šance, ale dohlédnout bude možné až po Lipník nad Bečvou.

Svačinka na odpočívárně

Na stezce, která je dlouhá zhruba dva kilometry jsou také rozestavěné rozcestníky, které lidem ukazují, kde přesně se nachází a co by ještě po cestě mohli obdivovat. Její tvůrci mysleli i na oddech.

„Na trase jsme vytvořili i odpočívárnu, kde se budou moct turisti zastavit nebo posvačit,“ řekl starosta.

Slavnostní otevření naučné stezky v Tučíně se uskuteční v úterý jednatřicátého května v deset hodin dopoledne.

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku