„Cesta u židovského hřbitova je v památkové zóně, čili tady se jedná pouze o opravu – předláždí se žulové kostky," vysvětlil starosta Tovačova Leon Bouchal. Město nezískalo dotaci, náklady tedy půjdou z městské kasy.

Ve fázi přípravy je pak kompletní rekonstrukce Smetanovy ulice. Pokud půjde vše dobře, s opravami by se mohlo začít už letos.

„V tuto chvíli čekáme na domluvu se společností ČEZ, která by měla provést přeložky inženýrských sítí," uvedl starosta Leon Bouchal. Položit by se měl nový asfalt, oprav by se dočkaly i chodníky.

Nový povrch by jednou měla získat také komunikace ve Förchtgottově ulici, pro kterou zatím zadalo město požadavky na projekt.

Do budoucna by se pak v Tovačově mohli pohodlněji projet i cyklisté.

„Rozjíždíme studii pro cyklodopravu ve městě. Na dvou páteřních silnicích – z Troubek do Prostějova a z Kojetína do Olomouce – bychom rádi udělali pruh pro cyklisty. Výhledově bychom se pak mohli napojit na cyklostezky," do­dal.

O zlepšení infrastruktury se v Tovačově snaží dlouhodobě – podle slov Leona Bouchala investovalo město za posledních deset let do oprav chodníků a komunikací 38 milionů korun.