Soutěžící závodili v několika disciplínách. Čekal na ně například běh s různými překážkami: museli proskočit oknem, přeběhnout přes kladinu, rozmotat a zapojit hadice a co nejrychleji proběhnout cílem. Všem účastníkům popřál hodně úspěchů primátor města Jiří Lajtoch i ředitel hasičského záchranného sboru v Přerově Miroslav Čoček. „Doufám, že některé z vás jednou přivítám u profesionálních hasičů,“ řekl soutěžícím Čoček.

„Je to již čtrnácté mistrovství republiky. Mistrovství se konají střídavě na Moravě a v Čechách. Soutěží se na šedesáti metrech překážek, ve štafetě a v požárním útoku,“ uvedl Luboš Zatloukal z okresního výboru Moravské hasičské jednoty Přerov. Přerovské závodníky doprovázela Věra Mrtvá. „Trénujeme celý rok, účastníme se pokaždé. Soutěžit bude sedmnáct našich dětí,“ řekla Mrtvá. Naposledy v mladší kategorii soutěžila Eliška Přikrylové, která brzo dovrší dvanácté narozeniny. „Já mám nejradši soutěže jednotlivců. Na mistrovství jsem byla už loni, to bylo v Hlinsku,“ poznamenala Eliška.

V mladší kategorii byli hasiči z Přerova třetí, na prvním místě se umístily Lobodice. Mezi staršími soutěžícími skončil Přerov sedmý a Lobodice čtvrté. Ty se staly celkově nejúspěšnějším týmem celého mistrovství. „V požárním útoku O pohár primátora vyhrály v mladší i starší kategorii,“ řekl hlavní organizátor Jaromír Krátký z prezidia Moravské hasičské jednoty.