Soutěž byla pořádána ve čtyřech kategoriích. Těmi jsou moped originál, moped speciál, fichtl originál a fichtl speciál. Pro ohlídání toho, zda všechny stroje v kategoriích originál mají motor odpovídající pravidlům, se po závodech stroje rozebíraly. V kategoriích speciál se naopak fantazii meze nekladly a účastníci si tak mohli mopedy i fichtle upravit dle libosti.

Nejúspěšnějšími jezdci letos byli David Látal v kategorii moped originál, Jindřich Vlčák mezi mopedy speciál, Michal Malý zvítězil mezi originálními fichtly a Lukáš Škrabal porazil jezdce fichtlů speciálních. Kromě vítězů se radovali také organizátoři, kteří si pochvalovali rekordní účast sto třiatřicet jezdců.

„Jsme nadšení, že vyšlo počasí a přijelo více účastníků, než minulý rok," sdělila jedna z organizátorek akce Pavla Běhálková.

Kromě podívané na celodenní závod byly pro návštěvníky nachystány také novinky. Lidé se totiž mohli projet na elektrokolech a elektroskůtrech, které si později zazávodily s mopedy.

„Ještě nikdy jsem na elektrokole nejel, ale dost mě to bavilo," uvedl jeden z návštěvníků závodů Michal Pěna.

A novinky byly i pro organizátory. Ti si letos prvně vyzkoušeli profesionální měřič času.

„Poprvé jsme letos využili k měření času čipovou profesionální časomíru," poznamenala Pavla Běhálková, která s novým systémem byla velice spokojená.

Pro velký ohlas fanoušků a jezdců se budou závody nejspíše konat i za rok. „Jsem tady už potřetí a vždy mě to tu baví. Jestli se pojede i příští rok, určitě tady budu," řekl pravidelný host závodů Aleš Petřík.

Autor: Denisa Smetanová