Od sobotního rána probíhala právě myslivecká část, kterou v Radslavicích spojili s již třetím ročníkem soutěže ve vaření kotlíkového guláše.

„Letos máme jednadvacátý ročník Cyrilometodějských slavností. Dnešní sobotní program patří místnímu mysliveckému spolku, který pořádá třetí ročník ve vaření kotlíkových gulášů. Jsou tady i soutěže pro děti s mysliveckou tématikou,“ řekl k programu starosta obce Josef Hrdlička.

Guláš v kotlíku

V areálu u hřiště už lidé od devíti hodin zapalovali ohně pod kotlíky a přidávali ingredience, aby byl výsledný guláš co nejlepší.
Někteří vařili běžné guláše, jiní přidali i tajnou přísadu. Stejně jako tým, ve kterém byla Ludmila Seidlová.

„Máme v guláši jednu ingredienci, kterou ostatní určitě nemají. Ale tu vám neprozradím,“ řekla s úsměvem.

Ale kromě samotných kuchařů přišla i spousta lidí, kteří je chtěli podpořit. A samozřejmě ochutnat výsledný produkt z kotlíku.

„My jdeme koštovat. Jsme důchodkyně a máme Klub aktivních důchodců, takže fandíme jim,“ řekla Milena Radová.

Program pro děti

Nezapomnělo se samozřejmě ani na ty nejmenší. Pro ně byl připravený skákací hrad a vědomostní i zábavné soutěže, za které dostaly sladké odměny.

„Tady je dětský koutek, kam děti přijdou a mají zde různé disciplíny. Obkreslí si a podle své fantazie vybarví obrázky, nebo si je obtisknou packy zvířat. Až mají domalováno, tak jdou poznávat zvířecí kůže jezevce, kuny a tchoře. Pak jedou na další disciplíny až ke konci,“ vysvětlil soutěže pro děti jeden z organizátorů Martin Pavelka.

Program pro děti fungoval zároveň i jako taková osvěta, protože mladší generace už takové vazby na přírodu nemají. Nicméně bylo vidět spousta úsměvů na tvářích a vlna zájmu.

„Já kreslím jelena, vybrala jsem si ho ale jen tak. Mám ráda totiž přírodu, líbí se mi tady,“ pochvalovala si desetiletá Maruška.