„Dnes zde slavíme Den vody, pozvali jsme různé základní i mateřské školy. Na jednotlivých stanovištích se mohou děti dozvědět například něco o vodních rostlinách nebo živočiších, k tomu mají ještě pohybové aktivity,“ řekla pořadatelka akce Kateřina Chlápková. Děti si mohly vyzkoušet výlov rybníka nebo se dozvědět něco o tom, jak kladou obojživelníci vajíčka. Na stanovišti s obojživelníky se také mohly podívat na ropuchu, skokana či mloka.

Čtěte také: Hluková vyhláška v Přerově se opět vrací

Pro děti ze základních škol byly získané informace doplněním učiva. „V rámci prvouky, kterou probíráme s třeťáky, máme projekt voda zahrnutý do učiva a prolíná se všemi předměty. Stěžejní je samozřejmě prvouka, ale také kreslíme vodu, zpíváme písničky o vodě nebo čteme texty, které obsahují vodní tématiku. Žáky to velice baví, tyto projekty patří k těm nejoblíbenějším, a také se u toho nejvíce naučí,“ prozradila pedagožka ze Základní školy Velká Dlážka Miroslava Hudečková.

Pro devítiletou Terezu Křížovskou byly některé informace pouze opakováním učiva. „Program se mi líbí. Nejvíc mě zajímal ten model dvou koryt řek. Něco podobného už znám ze školy,“ řekla.

U každého stanoviště děti dostaly razítka do kartiček a sladkost. „Akci pořádá Středisko volného času Atlas a Bios již podruhé. Zájem škol je veliký, proto počítáme s pořádáním tohoto programu i v následujících letech,“ uzavřela Kateřina Chlápková. 

Čtěte také: Falešný energetik okradl v Přerově několik žen