O úvod koncertu se postará přerovská blues-soulová kapela Mothers Follow Chairs, se kterou premiérově vystoupí nový baskytarista - známý přerovský muzikant Dan Klesnil.

Blues-soulová skupina, známá z festivalů v Česku, na Slovensku i v Polsku se loni na společném koncertě v Berlíně potkala s legendárním českým saxofonistou Joe Kučerou. Ten v roce 1969 emigroval na Západ a dnes žije v Berlíně.

Joe Kučera hrál v roce 1967 s kapelou Framus Five Michala Prokopa a doprovázel i zpěváka Karla Černocha. Po emigraci se v tehdejším Západním Berlíně podílel na řadě jazzových hudebních projektů. Po sametové revoluci v roce 1990 byl přizván kytaristou Lubošem Andrštem, aby s orchestrem doprovázel Martu Kubišovou na turné v Československu, Japonsku, Paříži a Berlíně. Martin Kratochvíl pozval Joe Kučeru také k nahrávání soundtracku pro film Tankový prapor, kde si zahrál blues s Petrem Kalandrou.

„Legendárního saxofonistu jsme po koncertě v berlínském klubu pozvali do Přerova na festival Hudební léto na hradbách, kde vystoupil se zpěvačkou Simone Reifegerste. Stejně jako v létě na hradbách zahraje i nyní se skvělým českým pianistou Vladimírem Strnadem,“ přiblížil Pavel Ondrůj, předseda Nadačního fondu Blues nad Bečvou.

Joe Kučera představí aktuální sólové album Take A Heart, které zaznělo už na srpnových koncertech po České republice.

„Pro velký úspěch tria, které v srpnu zahrálo v rámci Hudebního léta na hradbách, nabízíme Přerovanům jejich koncert s podzimním svatomartinským nádechem,“ zve na jazzovou lahůdku Pavel Ondrůj.

Není to poprvé, co pořádá nadační fond koncerty ve spolupráci s přerovskou farností. V minulosti se podílel i na koncertu houslového virtuosa Václava Hudečka.