Návštěvy příbuzných v Léčebně dlouhodobě nemocných jsou povolené dvakrát týdně, a to ve středu a v neděli v době od 15 do 16 hodin. Za pacientem ale může přijít pouze jedna blízká osoba.

„V porodnici a na oddělení šestinedělí jsou návštěvy denně, a to od 14 do 15.30 hodin. I v tomto případě je ale povolena návštěva osobě v příbuzenském vztahu - například tatínkovi novorozence nebo babičce,“ upřesnila mluvčí přerovské nemocnice Radka Miloševská.

I když během tohoto týdne v celé zemi výrazně vzrostl počet nakažených novým typem koronaviru, v přerovské nemocnici dosud nemusel být hospitalizován pacient s podezřením na covid-19. Prozatím klidná je i situace na infekčním oddělení v Prostějově.

„Naštěstí se žádné drama nekoná a na infekčním oddělení prostějovské nemocnice je hospitalizováno pouze několik pacientů. Kdyby se situace zhoršovala, budeme na to pružně reagovat,“ řekla.

Denně je v provozu také infekční ambulance přerovské nemocnice, která provádí odběry vzorků u pacientů, kteří mají žádanku od praktického lékaře.