Doprava se téměř nehýbala a průjezd městem zabral až tři čtvrtě hodiny.

K vidění byly i bizarní výjevy – například na rondelu u malé pasáže v Komenského ulici uvízly na čtvrt hodiny tři kamiony a jejich řidiči spolu živě diskutovali o dopravě.

„Tak přímo v rondelu jsem ještě nezůstal trčet. To je pro mě úplná novinka, Přerov by za to měl dostat nějakou cenu. Třeba peklo roku,“ vykřikl z okénka řidič kamionu, který jel z Kroměříže.

Spolu s dalšími dvěma nákladními auty nechtěně ucpali rondel těžkou tonáží.

V Přerově bylo v pondělí jen velmi těžké najít místo, kterým by se dalo bez obtíží projet. Neexistovalo totiž.

„Vznikla v podstatě neřešitelná situace, byť se policisté v Tovární ulici snažili asi tři hodiny odklánět dopravu. Řidiči kamionů totiž nerespektovali značení, vjeli do uzavírky, a protože nemohli pokračovat dál, ucpali korbami svých aut cestu,“ vylíčil zoufalou situaci vedoucí přerovského dopravního inspektorátu David Štěpánek.

JAK NEJSNÁZE PROJET PŘEROVEM?
Máte tip jak po uzavírce v Tovární omezit čekání v zácpách a kolonách při cestě směrem na Zlín a Olomouc?
Podělit se o něj můžete v diskusi pod článkem.

Katastrofa, katastrofa

Na místě prý byly už od rána tři hlídky.

Asi nejvíce komplikací způsobila uzavírka Tovární v okolí nádraží – v ulicích Denisova, Husova a Velké Novosady. Kolaps ale nastal i na křižovatkách v centru – v Komenského ulici a na třídě 17. listopadu.

„Jedu od Meopty asi čtvrt hodin. Stavím skoro každé dvě minuty. Kolona se skoro nehýbe,“ popisoval řidič Jaroslav Kosek, který cestoval z Hodonína.

„Katastrofa, katastrofa,“ nebyl schopen odpovědi jiný šofér Ludvík Švihálek, jedoucí ze Zlína do Olomouce.

Povídat si s řidiči na křižovatkách i mimo ně nebyl žádný problém, protože auta pořád stála.

„Jedu od Lipníka a jen cesta Přerovem mi zabrala půl hodiny,“ svěřil se třeba Oldřich Habáň, jenž uvízl v koloně v Komenského ulici.

Snad jediný, komu zácpy nevadily, byli důchodci na přechodech.

„Nešťastný Přerov, ale aspoň si v klidu přejdu. Jindy přes cestu utíkám, protože mi nikdo nezastaví,“ zasmála se starší žena.

Nikdo nic jiného nevymyslí

Podle šéfa dopravního inspektorátu Davida Štěpánka by situace nebyla tak hrozná, kdyby se kromě Tovární ulice nespravovaly i jiné úseky ve městě.

„ Dvěma ulicemi v centru se nedá projet – oprava Kratochvílovy totiž částečně uzavřela i Palackého,“ připomněl. Kvůli frézování je navíc od pondělka uzavřena i ulice Generála Janouška.

Kolaps dopravy dopoledne naštětsí nezavinil dopravní nehodu.

„Žádná opatření v tuto chvíli nelze dělat, budeme reagovat teprve na aktuální vývoj situace,“ nastínil ředitel Městské policie v Přerově Omar Teriaki. Bezvýchodně vidí situaci i mluvčí magistrátu Bohuslav Přidal.

„Objížďky jsou pevně dané a nikdo v tuto chvíli nic lepšího nevymyslí. Řidiči se musí pouze obrnit trpělivostí,“ uzavřel.