Zatímco dopoledne mohli návštěvníci obdivovat umění těch nejmenších, v odpoledních hodinách se na parketu vystřídali zkušení tanečníci, kteří jsou držiteli tříd D, C a B.

„Na parketu se předvedly páry nejen dětských a juniorských kategorií, ale i dospělí. Máme zde i kategorii hobby, což je něco jako přípravka pro tanečníky," řekl Petr Orálek z pořadatelského Tanečního sdružení v Přerově.

To působí ve městě už od roku 1995 a v současné době je jediným zdejším závodním klubem, který se věnuje přípravě sportovních tanečních párů v kategorii dospělých. Své páry posílá na místní i mezinárodní soutěže.

Lidé, kteří zamířili v neděli do Městského domu, mohli obdivovat perfektní provedení standardních tanců, jako jsou valčík, waltz nebo tango, ale také temperamentní latinsko-americké – cha-chu, sambu nebo jive. Atmosféra byla skvělá a publikum v sále tanečníky celou dobu povzbuzovalo.

„Naší velkou výhodou je, že soutěž pořádáme v historických prostorách Městského domu, což si účastníci pochvalují. Je zde skvělé zázemí a navíc mají i samostatný sál na roztančení," doplnil Petr Orálek. (pu)