Také v letošním roce mohla široká veřejnost prostřednictvím ankety Přerovského a hranického deníku vybrat vánočnímu stromu jméno. Nakonec vyhrál název Hvězdička před Paulem.

Program na Masarykově náměstí odstartoval již v sedmnáct hodin, kdy se představil Lukáš Mareček se svojí One man show. Před osmnáctou hodinou se již začalo náměstí rychle plnit. Na podium vstoupil primátor Přerova Petr Měřínský (ANO), který lidem připomněl podstatu adventu.

„Advent je doba zklidnění a očekávání. Já myslím, že nejsem sám, kdo si myslí, že v poslední době je všechno poněkud jinak. Všichni se za něčím ženou a chtějí mít všechno hned. Já bych nám všem přál, abychom si v této době alespoň párkrát místo nákupního šílenství udělali čas na to, abychom mohli rozjímat a přemýšlet nad tím, co je pro nás důležité,“ konstatoval. Poté se společně s náměstkyní primátora Hanou Mazochovou (ANO) a dětmi, které obdržely cenu Scholar 2018, ujal odpočítávání doby, než se Hvězdička poprvé rozsvítí.

Symbol vánoc nadchl většinu dětí. „Stromeček je moc pěkný, líbí se mi také to, jak se jmenuje. Určitě se na něj přijdu ještě několikrát podívat,“ neskrývala nadšení sedmiletá Anička Bretschneiderová.

Bez komplikací

Rozsvícení neprovázely žádné komplikace. Trhy ale letos zaznamenaly drobné změny. „Všechno probíhalo naprosto v pořádku. Oproti minulému roku se ale pár drobností změnilo. Zpracovali jsme letos na podnět občanů prostor okolo středu nepatrně jinak. Vynechali jsme stánky, které byly v minulém roce právě ve středu náměstí tak, aby bylo lépe vidět na podium, a přikoupili jsme nebesa, ta jsou zvětšená na každé straně o pět metrů,“ prozradil za pořadatele Petr Ilgner.