„S rodiči jsme už uzavření školky ve Dvořákově ulici projednali. Navštěvovalo ji jen minimum dětí, protože většina zákonných zástupců využila možnosti jít na takzvaný paragraf,“ řekl náměstek přerovského primátora Petr Kouba (ODS). Jesle se podle něj uzavřou také od pondělí 23. března.

Krizový štáb města znovu zasedal v pátek dopoledne a přijal další opatření. Rozhodl i o některých novinkách. Všechna placená parkoviště v Přerově mohou nyní občané využívat zdarma.

„Lidé by ale měli svá auta parkovat tak, aby nebránila průjezdu vozidlům Integrovaného záchranného systému a svozovým autům technických služeb. Vzhledem k tomu, že jsou teď lidé ve větší míře doma, je v ulicích i více aut - nevhodné parkování ale způsobuje problémy. V případě nouze bude nutné povolat odtahovou službu,“ doplnil přerovský primátor Petr Měřínský (ANO).

Zrušení zastávky u nemocnice

Další změna se týká městské autobusové dopravy. Od soboty bude zrušena zastávka „Nemocnice/brána,“ protože je vchod do nemocnice uzavřen. Cestující musejí vystoupit z autobusu ve Dvořákově ulici.

Kvůli šíření koronavirové nákazy v zemi probíhá od pátku dezinfekce všech vozidel hasičů, městské policie a magistrátu. V současné době se přerozdělují dezinfekční prostředky také starostům obcí a organizacím, jejichž zřizovatelem je město. S distribucí dezinfekce pomáhají dobrovolní hasiči.