Wilsonovou ulicí v Přerově se v sobotu dopoledne po dlouhé době nesla hudba a lidé se na sebe usmívali bez roušek.

Den sousedů, který už popáté uspořádal spolek „Ne. Jde to,“ přitáhl do centra města všechny, kteří se po měsících domácí izolace a karantény chtěli dobře bavit. O skvělou atmosféru se postarala kapela D.U.Bmusic.

„Nějakou dobu jsme čekali, jestli bude možné setkání uspořádat a s jakým počtem lidí. Protože se ale situace z epidemiologického hlediska vyvíjí dobře, nebyl problém získat zábor a povolení od města. Letošní ročník jsme zaměřili na výměnu knih a bytových květin, vypustili jsme pouze občerstvení,“ řekla za organizátory akce fotografka Zuzana Štolcová.

Návštěvníci se mohli nechat zvěčnit u velkého červeného srdce, které během koronavirové krize zdobilo jednu z autobusových zastávek ve městě.

„Místo velikonoční výzdoby jsme tentokrát vyrobili srdce - i z pocitu, že život běží dál a je potřeba dát naději. Teď se u něj mohou zájemci nechat vyfotit,“ dodala.

Zpěvák a kytarista Pavel Kadlíček z kapely D.U.B music, která lidem zpříjemnila dopoledne, přiznal, že je před vystoupením trochu nervózní.

„Těšili jsme se, že si společně zahrajeme, ale nevím, jestli si ještě pamatuji akordy a texty,“ smál se.

Kapela hraje na Dni sousedů už popáté - a vždy za dort. „Zvolili jsme tuto akci dokonce přes všechny festivaly a koncerty akcí roku. Atmosféra je tu totiž dokonalá,“ pochvaloval si.

A jak strávil poslední měsíce? „Zůstal jsem doma s dcerou a jsem nejšťastnější člověk na světě. Žena mě miluje, protože jsem udělal všechny práce, které po mně chtěla po dobu dvaceti let před koronavirem. S kapelou jsme se také sešli ve studiu,“ prozradil.

Hudebník a cestovatel v jedné osobě se ze všeho nejvíce těší, až bude moci zase usednout na kolo a vyrazit do světa.

„Pamatuji si, že jsem byl po revoluci první, kdo opouštěl hranice a stál s autem na cestě do Rakouska. Brzy se zřejmě tato situace zopakuje, protože až se uvolní hranice, budu čekat na přechodu někde v lese, abych mohl konečně vyrazit do Francie,“ prozradil Pavel Kadlíček, který už na kole projel kus světa.