Lidé se mohli na náměstí vyfotografovat nejen s maskoty letošního mistrovství světa v ledním hokeji, ale sáhnout si také na ostře střežený pohár pro vítěze šampionátu.

„Pohár má tu výhodu, že pojme větší objem oslavného moku. Přestože nebývá zvykem, že by se týmu na domácí půdě podařilo vyhrát, doufáme, že to letošní mistrovství světa, které se koná v květnu v Praze a Ostravě, bude výjimkou," poznamenal marketingový manažer HC Zubr Jan Kolář.

Maskoty mistrovství jsou oblíbené postavičky z českého večerníčku. „Boba a Bobka znají všechny generace, nejen dnešní děti, ale i jejich rodiče," vysvětlil, proč se právě dvojice králíků z klobouku stala symbolem šampionátu.Focení na náměstí TGM v Přerově s maskoty MS v hokeji. Přidal se i maskot přerovského týmu HC Zubr

Pro druholigový hokejový klub je představení maskotů poctou.

„Dostali jsme absolutní výjimku na jejich propagaci, podobné akce se totiž zpravidla konají jen na extraligových stadionech. Vedení klubu tuto akci domluvilo při příležitosti finále ženské hokejové extraligy, které se koná v Přerově," vysvětlil Jan Kolář.

Bob a Bobek se v sobotu představili nejen lidem, kteří zavítali na náměstí, ale potěšili také děti v nemocnici. Se svými dvěma syny Matějem a Jakubem přišel na náměstí také Richard K. z Přerova.

„Boba a Bobka známe my a znají ho i kluci. Vždycky se na ten večerníček rádi podíváme. Mně osobně se ale více líbí maskot zubra, protože jsem přerovský patriot," řekl. Nadšená byla i Andrea Navrátilová, která nechala vyfotit s oběma ušáky svého tříletého syna Ondřeje.

„Více než místní hokej sleduji zápasy extraligy. Mistrovství světa si ale rozhodně nenecháme ujít," zdůraznila.

Poslední snímky s Bobem a Bobkem si mohou pořídit fanoušci, kteří zavítají na nedělní utkání ženské hokejové extraligy. Zápas začíná v 16 hodin. „V přestávce před druhou třetinou se Bob a Bobek představí také v krátké show na ledě," uzavřel marketingový manažer HC Zubr Přerov.