„Zahájení projektu Setkání žánrů ve středu 7. října se změny nedotknou a fenomenálního Felixe Slováčka doprovodí dámské uskupení Beladona Quartet,“ nastínil manažer kultury Městského domu v Přerově Pavel Ondrůj.

Zatímco některé plánované akce mají zelenou, jiné dostaly momentální stopku.

„Platí to například o koncertu Dua Jamaha, který se přesouvá na 11. březen. Také jednou odložené vystoupení skupiny Gary Moore Tribute Band se uskuteční v náhradním termínu 12. března,“ upřesnil.

Ilustrační foto
Přerovská nemocnice spustila ARO pro nemocné s covidem

O něco dříve se náhradního termínu dočkají milovníci folkové legendy. Koncert Františka Nedvěda, který se měl uskutečnit v říjnu, se přesouvá na 10. listopad.

„Seniorům bohužel vzkazujeme, že se nekoná ani oblíbená nedělní party při dechovce s datem 11. října,“ doplnil.

Posluchači, kteří si oblíbili Moravskou filharmonii, se mohou těšit na její koncert k oslavě české státnosti 25. října - ten zrušen nebyl. Stejně tak se nemění ani termíny divadelních představení.

Pořadatelé Československého jazzového festivalu zatím vyčkávají a rozhodnou se podle aktuální epidemiologické situace.

David Koller
Jazzový festival bude bez amerických hvězd, zahraje ale Koller i Mládek

Ochuzené výročí

Kvůli nouzovému stavu musely být zrušeny velkolepé oslavy 150. výročí Gymnázia Jakuba Škody, jejichž součástí měl být 17. října slavnostní koncert v Městském domě.

Kromě operní zpěvačky Jany Šelle na něm měla vystoupit také přerovská rodačka Leona Machálková.

Ředitel gymnázia Jan Raška už potvrdil, že se oslavy v původním rozsahu neuskuteční.

„Je nám to líto, ale nemáme jinou možnost, než koncert v Městském domě zrušit. Naši absolventi se mohou vypravit 18. října alespoň na Mši svatou do kostela sv. Vavřince a navštívit výstavu k výročí, která bude od 16. října k vidění v Galerii města na Horním náměstí. Zájemcům umožníme rovněž prohlídku budovy gymnázia,“ shrnul Jan Raška, který v sobotu 18. října uctí na Městském hřbitově v Přerově památku zakladatele gymnázia Jakuba Škody krátkou pietou.

Železniční podjezd v Předmostí prochází rekonstrukcí v režii Správy železnic - ta ale v ničem nesouvisí s plánovanou studií. Radní chtějí najít co nejefektivnější způsob, jak se zbavovat vody, která se pod mostem v době dešťů hromadí.
Vodu z podjezdu pohltí rybník v Předmostí