„Po řadě protestů v celé republice jsme se konečně rozhodli svolat demonstraci i do Přerova. Mnoho lidí z Přerova jezdilo na demonstrace ať už do Olomouce, Brna nebo do Prahy,“ řekla hlavní organizátorka demonstrace Hana Brathová. Organizátoři výzvy požadují demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové, ale také premiéra Andreje Babiše.

„Nedokážu říct, jestli se podaří dosáhnout odvolání Benešové, ale už jenom ten obrovský tlak desetitisíců občanů, aby se řešila otázka nezávislosti státních zástupců a justice, je obrovský. Není možné, aby se měnil ministr spravedlnosti v momentě, kdy policie oznámí konec vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Politici ten tlak cítí a zohledňují ve svých rozhodnutích,“ dodal spoluorganizátor akce Jaromír Horký.

Přerované, kteří na mítink dorazili, byli rádi, že se protest přesunul i do jejich města.

„Je dobře, že se konečně i Přerov rozhoupal, a že i v tomhle deštivém počasí jsme se tady sešli v takovém počtu. Myslím si, že každý, komu není lhostejný osud této republiky, by si měl uvědomit, že není možné, aby naší zemi vládl trestně stíhaný premiér,“ řekla jedna z přítomných Iva Ďuričková.

Na mítinku promluvil i bývalý politický vězeň Vladimír Hučín, který upozornil na působení Marie Benešové v době, kdy byla nejvyšší státní zástupkyní. 

Motomše Hranice 2019.
OBRAZEM: Stovky motorkářů se sjely do Hranic na motomši