Mnozí lidé o víkendu odhodili kabáty a bundy a vyrazili na procházku na Lagunu nebo do Michalova. V obležení byla dětská hřiště a návštěvníkům se otevřely také některé zahrádky - například v Baště U Dokládalů na Laguně už se grilovalo.

Do květu už pučí i meruňky

Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v Ostravě byly teploty, naměřené v neděli v Přerově, rekordní. Stejně teplo bylo naposledy 3. března roku 1918. „V neděli 3. března bylo v Přerově 16 stupňů Celsia, což je vyrovnaný rekord z roku 1918. V sobotu bylo o něco chladněji - 12,8 stupňů Celsia. V roce 1959 bylo ale tento den o něco tepleji, tehdy naměřili 16 stupňů,“ shrnul Petr Drobek z Českého hydrometeorologického ústavu v Ostravě.

Příjemné jarní počasí vybízelo Přerovany o víkendu k procházkám - v obležení byla nejen Laguna, ale rodiče s malými dětmi zamířili také do parku Michalov.Příjemné jarní počasí vybízelo Přerovany o víkendu k procházkám - v obležení byla nejen Laguna, ale rodiče s malými dětmi zamířili také do parku Michalov.Zdroj: Deník/Petra Poláková-Uvírová

S napětím sledovali meteorologové vývoj počasí také v pondělí 4. března. „I když je dnes v Přerově 17 stupňů Celsia, pro překonání teploty z roku 1998, kdy jsme v tento den naměřili 18,2 stupňů Celsia, stále chybí 1,2 stupně. Možná to ještě půjde nahoru, ale rekord už asi nepřekonáme,“ zhodnotil.

Jednatel HC Zubr Přerov Tomáš Pluháček a přerovský primátor Petr Vrána po podpisu marketingové smlouvy na dvě sezony.
Chce Znojmo odkoupit licenci od Zubrů? Nesmysly, říká Pluháček

Podle meteorologů mohou lidé na Hané očekávat v následujících dnech mírné ochlazení. „Přejde nás slabší studená fronta, ale pocitově budou teploty stále příjemné - díky sluníčku,“ uzavřel