„Největší zásah čeká od 29. května až do konce srpna úsek v ulici U Hřbitova, kde se v rámci první a druhé etapy opraví 924 metrů čtverečních chodníků a městskou pokladnu to přijde na 1 milion 225 tisíc korun. Počítá se s výměnou betonové dlažby a stávajících obrubníků, ale v ceně jsou i terénní úpravy za obrubami,“ uvedl přerovský radní Michal Zácha. (ODS).

Opravy budou provádět pracovníci Technických služeb města Přerova, kteří od začátku června do konce července spraví úsek v Tománkově ulici za téměř 300 tisíc korun.

V Durychově ulici se pustí do 178 metrů čtverečních, což je investice za 237 tisíc korun, ve Ztracené ulici projde proměnou 124 metrů čtverečních za 280 tisíc.

Na jaře prošly úpravami chodníky v ulicích Alšova, Pod Hvězdárnou a bratří Hovůrkových, ale v novotě je i spojnice Sokolské a Velké Dlážky.

Kompletní rekonstrukce míří také do Komenského ulice, kde zahájí koncem června stavební firma výstavbu nových konstrukčních chodníkových vrstev a vymění dosluhující dlažbu za zámkovou.

Za čtvrtkilometrovou zónu, která se bude rekonstruovat tři měsíce, zaplatí Přerov částku 2 miliony 360 tisíc korun.