Tu odstartoval už v neděli v podvečer benefiční on-line koncert v kostele sv. Vavřince v Přerově. Lidé, kteří chtějí na Tříkrálovou sbírku přispět, tak mohou učinit na několika místech.

„Protože se v ulicích nemohou pohybovat skupinky koledníků, kteří vždy přinášeli radostnou zvěst, mohou lidé vhazovat peníze do kasiček. Dvě z nich jsou umístěny i v budovách magistrátu,“ řekla mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová.

Kasičky lidé najdou v kostele sv. Vavřince, sídle Charity na Šířavě a prodejně Bez obalu v Čechově ulici.

Dvě jsou na adresách úřadu ve Smetanově ulici 7 a na Bratrské 34. Milodary do nich mohou lidé vhazovat až do 24. ledna, kdy sbírka končí.

„Dříve nás koledníci navštěvovali v kancelářích a mnozí kolegové jim rádi přispěli na dobrou věc. Protože tentokrát přijít nemohou, rozhodli jsme se pomoci charitě alespoň touto cestou,“ vysvětlil tajemník přerovského magistrátu Petr Mlčoch.

Tři králové letos popřáli Přerovanům i on-line prostřednictvím benefičního koncertu, který v neděli 3. ledna přenášela místní televize.

„Cílem bylo předat lidem Boží požehnání, které je důležitou součástí tříkrálového koledování - a také naději v lepší čas, kterou všichni vkládáme do nového roku, a jež z křesťanské víry pramení v síle narozeného dítěte,“ doplnila ředitelka přerovské Charity Alena Pizúrová.

Přispívat do on-line kasičky mohou zájemci i přes stránky www.trikralovasbirka.cz, kde je nutné zadat PSČ Přerova 750 02 - pokud lidé chtějí, aby byl příspěvek připsán Charitě Přerov.