Přerovská nemocnice se tak připojí k oslavám Evropského dne melanomu, stejně jako další zařízení v České republice, a nabídne mimořádně zdarma všem zájemcům vyšetření pigmentových znamének.

Příchozí se pak budou moci informovat i o ochraně před sluncem či prevenci vzniku kožních nádorů.

„Veřejnost závažnost kožních nádorů obecně podceňuje, stejně jako prevenci jejich vzniku či preventivní vyšetření. Při dodržování správných návyků při ochraně před UV zářením, tedy slunečními paprsky, lze přitom vzniku melanomu předcházet. A pokud už melanom vznikne, včasné vyšetření a diagnostika mohou jeho fatálním následkům snadno zabránit. Nezbytná je ale včasná diagnóza,“ zdůraznil kožní lékař z přerovské nemocnice Lukáš Meričko.

Kdykoliv během akce

Cílem preventivní akce nemocnice je umožnit včasnou prevenci úplně všem zájemcům, a to bez ohledu na jejich finanční situaci. Zajímavá nabídka má také oslovit ty, kteří s vyšetřením dosud váhají.

„Melanom patří mezi jedny z nejsnáze zjistitelných nádorů a v počáteční fázi jej lze velmi snadno léčit, je proto škoda možnosti nevyužít a riskovat ohrožení života,“ dodává Lukáš Meričko.

V rámci akce proběhne i poradenství ohledně ochrany před sluncem nebo edukace v otázkách melanomu.

Připravena bude i prezentace některých výrobků, které podporují ochranu proti vzniku nebezpečného melanomu.

Akce proběhne v kožní ambulanci přerovské nemocnice, která se nachází v pavilonu následné péče M1.

Zájemci , kteří se budou chtít nechat bezplatně vyšetřit, mohou přicházet kdykoliv v průběhu akce, a to i bez předchozí objednávky.