Již z dálky viditelný hustý kouř a plameny ze střechy domu, který byl nedávno zrekonstruovaný, nevěstily nic pozitivního. Dle prvně dostupných informací se neměl v objektu nikdo nacházet.

„Hasiči provedli důkladný průzkum v jednopatrovém objektu. Celý prostor byl hustě zakouřen a hasičům prohledávání ztěžovalo prohořené schodiště a částečný propad stropní části prvního patra. Naštěstí po opakovaném průzkumu, nejen obytné části, ale i přilehlých hospodářský traktů, mohli bezpečně vyloučit přítomnost osob," popsal situaci mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Obytná část rodinného komplexu byla v době příjezdu prvních hasičských jednotek zcela zasažena plameny. Hasičům se podařilo požár rychle lokalizovat a zabránit tak rozšíření do dalších dvou přilehlých hospodářských součástí domu.

„Jejich pohyb v prvním patře musel být veden s největší opatrností, vlivem silného žáru docházelo k praskání střešní krytiny a hrozilo celkové zřícení stropní konstrukce. Některé menší ohniska byly prakticky bez možného přístupu pro hašení a proto velitel zásahu na místo povolal výškovou techniku ze stanice Přerov," řekl.

Hasiči měli situaci pod kontrolou, s požárem však bojovali téměř celou noc.

„Provedli jsme postupné rozebírání střešní konstrukce a dohašování menších ohnisek. Během jejich činnosti došlo k zesílení větru a v horních částech střechy docházelo k viditelnému rozhořívání. Proto bylo rozhodnuto o celkovém rozebrání střešní krytiny i v nezasažených místech," uvedl s tím, že poškozenou střešní krytinu po propadu do podkrovních částí domu hasiči shazovali na přistavenou vlečku v ulici. To také přispělo ke snížení zátěže stropní části a možnosti nečekaného propadu, již tak plameny poškozeného podlaží.

Příčiny požáru se budou vyšetřovat. Na místo už dorazil i vyšetřovatel.

„K požáru vyjely dvě profesionální jednotky z Hranic a Lipníku a dvě dobrovolné jednotky z Lipníku a Podhoří. Na místo už dorazil také vyšetřovatel s psovodem," dodal přímo z místa tiskový mluvčí hasičů.

Místo požáru střežila do ranních hodin městská policie. V neděli v dopoledních hodinách bude pokračovat došetřování příčiny vzniku požáru ve spolupráci s Policii ČR a psovodem.

„V tuto chvíli je příčina vzniku požáru stále v šetření. Předběžná výše škody byla stanovena na 4 miliony korun. Ve stejné výši je možné hovořit i o uchráněných hodnotách, díky včasnému zásahu jednotek a rychlé lokalizaci požáru," uzavřel.