Vůbec největší částka půjde do kompletní opravy sociálního zařízení u bistra U Králíčka, které se nachází v těsné blízkosti vstupní brány. Práce za 683 tisíc korun začaly tento týden a hotové budou za dva měsíce.

„Rekonstrukce toalet bude kompletní, a to včetně elektroinstalace, vodoinstalace a kanalizace. Čeká nás demontáž staré a montáž nové bílé techniky, na stěnách budou nové obklady, na zemi dlažba. Vyměníme i dveře,“ shrnul náměstek přerovského primátora Miloslav Dohnal. Po dobu oprav budou veřejné toalety uzavřeny a přistavena mobilní WC.

Úprav se dočká i dětské hřiště v blízkosti bistra, které hojně využívají nejmenší děti.

„S pomocí technických služeb chceme zajistit opravu dlážděného chodníku, který slouží jako dráha pro dětská odrážedla a koloběžky. Staré a nevyhovující dětské prvky budou odstraněny a malí návštěvníci se mohou těšit na novou sestavu v podobě hradu, která přijde na 155 tisíc korun,“ řekla Michaela Kašíková z přerovského magistrátu. Za 164 tisíc se bude pořizovat nové oplocení kolem plochy na volejbal - to současné poškozené bude nahrazeno novým z kari sítě.

Finance míří také do úprav hřiště, které se nachází v blízkosti restaurace. V plánu je oprava pískové plochy, protože se zde po deštích tvoří kaluže.

Voda z Olešnice zaplavila na podzim 2020 několik ulic v Brodku u Přerova. Pod vodou se ocitlo asi dvacet domů a hasiči odčerpávali laguny, které se zde vytvořily.
Soud měl projednávat okolnosti povodně v Brodku, líčení odročil

„Svrchní vrstva bude odstraněna a následně vysypána kamínkem. I na tomto hřišti budou některé prvky odstraněny a v průběhu roku nahrazeny novými,“ doplnila Kašíková.

Osiřelá by neměla zůstat do zahájení sezony ani restaurace v přerovském parku Michalov, ze které na podzim odešel provozovatel. Město nyní jedná se třemi zájemci. „Lidé se nemusejí obávat toho, že zůstane restaurace nadále zavřená. Zájemce jsme vyzvali, aby nám předložili svou představu o provozu tohoto podniku,“ doplnil Dohnal.

Na pondělním jednání zastupitelstva v Přerově vystoupili bývalí zaměstnanci Domova pro seniory, kteří viní ředitelku tohoto zařízení ze šikany.
Bývalí zaměstnanci obvinili ředitelku Domova pro seniory v Přerově ze šikany

Na úpravách vyhlášeného přerovského parku momentálně pracují zahradníci, které v únoru zaskočily téměř jarní teploty. „Ošetřili jsme magnólie řezem, aby byly na jaře krásné, a připravili pro ně konstrukci, protože větve jsou těžké. Ošetřili jsme i trvalky a pohnojili trávníky. Od poloviny května přijde na řadu květinová výsadba, na niž se Přerované již tradičně těší,“ uzavřela Lenka Zábojníková z Technických služeb města Přerova.