Noví zastupitelé v Lipníku nad Bečvou zvolili v úterý vpodvečer na své ustavující schůzi radní, starostu města a jeho zástupce.

V sedmičlenné radě města usednou tři zástupci vítězné strany Unie pro Lipník, dva nezávislí, po jednom křesle pak mají shodně ODS a ČSSD. Starostou města bude i v příštím volebním období Miloslav Přikryl (Unie pro Lipník).

Po komunálních volbách obsadila třetinu z jednadvaceti zastupitelských křesel právě Unie pro Lipník v čele s dosavadním starostou Přikrylem.

Ten byl také jediným kandidátem na post starosty města. Křeslo jeho zástupce ale do poslední chvíle nebylo jisté. Ve hře byli jednak stávající místostarosta Pavel Šoltys z ČSSD, ale také Naděžda Vrbíková z KDU-ČSL.

Zastupitelé ale na svém ustavujícím zasedání posvětili jak návrh na složení městské rady, tak obsazení křesel starosty a místostarosty.

V radě usednou za Unii pro Lipník Miloslav Přikryl, Helena Hlavičková a Radko Černocký, ODS bude reprezentovat Martin Drietomský, ČSSD Pavel Šoltys a nezávislí mají dva zástupce – Viléma Zeinera a Zdeňka Kašpárka.

„Návrh prošel přesně v té podobě, jak jsme ho předložili. Koaliční dohoda byla uzavřena již dříve,“ komentoval to staronový starosta Lipníku nad Bečvou Miloslav Přikryl. Podle něj usedne v jednadvaceti­členném zastupitelstvu šestnáct staronových členů, a tak se dá očekávat, že město bude pokračovat v současném trendu.

„Drželi jsme se původních dohod, jednání zastupitelstva tedy proběhlo hladce. Svého zástupce nominovali do rady také komunisté, tento návrh ale neprošel,“ poznamenal místostarosta Pavel Šoltys. Z důvodu získání většiny se nehlasovalo ani o protinávrhu na obsazení postu místostarosty zástupkyní lidovců Naděždou Vrbíkovou.