Rozdělení finančních prostředků v grantovém řízení pro letošní rok schválilo na dubnovém zasedání Zastupitelstvo města Lipník nad Bečvou.

V oblasti sportu získala grant většina sportovních klubů na území města. „Podpořeny byly také osobnosti reprezentující město jako je Gabriela Bílovská, David Rychtar nebo Filip Cina. Finanční podporu získaly i jednotlivé sportovní akce, jako například Florbalový turnaj základních škol, Listoprďák 2015 nebo dětský cyklozávod Lipeňáček," uvedla mluvčí města Blanka Prudilová.

V kulturní oblasti se mohou lidé těšit na akce Pohádkové město, oslavy 10. výročí Tanečního orchestru Leopardi, filmový festival Pod Nebesy, tradiční Živý betlém či vánoční troubení skupiny Kornet z věže kostela svatého Jakuba.

„Inženýr architekt Ondřej Vrbík představí novou básnickou sbírku a návštěvníci zajímavých přednášek nebudou ochuzeni o cyklus Host v knihovně. Na své si přijdou i příznivci výstav, protože Lipník bude i v letošním roce městem výstavním," doplnila dále o podpořených projektech Blanka Prudilová.

V oblasti zájmové činnosti se o finanční podporu svých aktivit přihlásili rybáři, kynologové, milovníci larpů, junáci, tanečníci SVČ i tanečníci lidových tanců a školy.

V sociální oblasti byly podpořeny aktivity pro zdravotně postižené, seniory, aktivity sociálních služeb i charity, preventivní programy pro děti a mládež, terénní program pro osoby ohrožené drogovou závislostí, programy zaměřené na prevenci kriminality a program zaměřený na protidluhové poradenství.

Celkem se mezi oblasti rozdělilo 1,4 milionů korun.

„Oblast kultury získala podporu ve výši 209 tisíc korun, zájmová činnost 221 tisíc korun, sport a tělovýchova 661 tisíc korun a sociální oblast 320 tisíc korun," upřesnila Věra Rakovská, vedoucí Odboru školství a kultury na úřadu v Lipníku nad Bečvou.