O nutnosti modernizace zchátralého autobusového nádraží se v Lipníku mluví už řadu let. Je totiž plně vytížené a nevyhovuje současným trendům.

„Autobusy denně přivážejí více než 420 cestujících, přes 270 místních obyvatel pak denně z města někam jede. Nádražím denně projede asi 190 autobusů,“ shrnul lipnický místostarosta Ondřej Vlček.

Součástí rekonstrukce bude obnova asfaltobetonových povrchů komunikací a parkovacích ploch. Počítá se s novým zastřešením nástupišť, ale také vybudováním výpravní budovy s čekárnou a odpočinkovou místností pro řidiče.

Na pondělním jednání zastupitelstva v Přerově vystoupili bývalí zaměstnanci Domova pro seniory, kteří viní ředitelku tohoto zařízení ze šikany.
Bývalí zaměstnanci obvinili ředitelku Domova pro seniory v Přerově ze šikany

„V plánu je rovněž modernizace veřejného osvětlení a instalace moderního informačního systému a mobiliáře - včetně stojanů a boxů na kola. Z ulice Svatopluka Čecha bude oddělený vjezd a výjezd, mezi kterými vznikne 14 parkovacích míst pro osobní automobily. Na ty směrem k výpravní budově naváže centrální zelená plocha s lavičkami lemovaná platanovou alejí,“ přiblížil Vlček.

Město získalo na rekonstrukci nádraží dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.