Mobilní letní kino je jeden z úspěšných projektů, který chtěli prosadit v rámci participativního rozpočtu Přerované.

„Lidé si pořízení kina odhlasovali a my jsme techniku za schválených 350 tisíc korun pořídili. Letos zahájíme první sezonu s předem vybranými filmy. V příštím roce vyzveme Přerovany, aby se na výběru filmů spolupodíleli,“ řekl přerovský primátor Petr Vrána. Předprodej lístků začíná v červenci.

Festival Dostavníčko s divadlem v Přerově
Dostavníčko s divadlem slaví jubileum. Výstavou v Galerii města Přerova

A na co se mohou diváci v rámci programu „Středy s filmovými hity“ těšit? „Protože nejde o klasické projekce jako ve velkých kinech, ale filmy jsou dostupné pouze na Blue Ray nosičích či jako mp4, rozhodli jsme se z dostupných titulů vybrat takové, které oslovily široké publikum v uplynulých letech. Diváci uvidí filmové pecky, jako jsou oba dva Top Guny, hudební hit s Lady Gaga Zrodila se hvězda, promítneme také Padesát odstínů šedi a projekci zakončí poslední srpnovou středu Gump - pes, který naučil lidi žít,“ prozradila vedoucí kina Hvězda Svatava Měrková.

Vstupenky bude možné zakoupit na místě, ale také od 1. července v předprodeji na stránkách www.kinohvezdaprerov.cz. Cena vstupného na jednu projekci pod širým nebem je 50 korun, město za pět filmových představení zaplatí zhruba 125 tisíc.

Akuna show na Masarykově náměstí v Přerově, 26, června 2022
Kam si za babku vyrazit za kulturou v Olomouckém kraji. Podívejte se

„Protože jde o menší kino, je počet diváků omezen - film může sledovat sto lidí. Sedět budou na trávě, doporučujeme proto lidem, aby si vzali deky a karimatky. Ti, kteří budou mít vlastní židličky nebo sedátka, budou sedět vzadu, aby nebránili ve výhledu těm, kteří budou na dekách,“ doplnila Měrková.

Promítání v srpnu vybrali organizátoři záměrně, neboť v červenci budou mít Přerované možnost navštívit kinematograf bratří Čadíků, který obsadí Masarykovo náměstí od 15. do 18. července.

Letní kino Po setmění - program:

  • 2. srpna: Top Gun – Laguna, ve 21 hodin
  • 9. srpna: Zrodila se hvězda – Michalov, ve 21 hodin
  • 16. srpna: Top Gun Maverick – Laguna, ve 21 hodin
  • 23. srpna: Padesát odstínů šedi – Předmostí, ve 21 hodin