„Zákaz vjezdu do této části platí od 1. dubna do 30. června, s výjimkou autobusů a dopravní obsluhy," shrnula Iva Ratiborská z přerovského magistrátu. Objízdná trasa povede přes Lýsky nebo Želatovice a Tučín.

Výstavba kanalizace v Kozlovicích začala už v loňském roce a hotová má být letos v září. Společnost Vodovody a kanalizace v Přerově mohla tuto akci za bezmála 400 milionů korun zahájit díky evropské dotaci a finančnímu příspěvku ze Státního fondu životního prostředí.

Obyvatelům Kozlovic přinese nová kanalizace citelnou úlevu – v době silných přívalových dešťů byly totiž sklepy domů v Grymovské ulici neustále pod vodou. Kvůli tomu, že splašky z Kozlovic tekly přímo do Bečvy, dostalo navíc město Přerov v minulosti několikrát pokutu od vodohospodářského orgánu.

I když lidé v Kozlovicích bojují se zvýšenou prašností a uzavírkou, nestěžují si.

„Dostat se do Kozlovic je sice problém, ale přežijeme to, protože jsme o kanalizaci dlouho usilovali. Začali dole s přečerpávací stanicí u Bečvy a napojují se na domácnosti v ulicích Za školou, U pomníku a od dubna také v Grymovské," přiblížila předsedkyně místního výboru v Kozlovicích Jolana Čechová.

„Je to ve fázi, že se osazují šachty, na které se pak budou lidé napojovat. Už to ale trvá dost dlouho, nejprve vodovod, pak kanalizace. Je možná škoda, že se obě akce potkaly naráz," poznamenala. Improvizované podmínky v Kozlovicích potrvají do září, kdy by měla být stavba u konce.