Celou sobotu se honily mraky, a když se na podiu s více než půlhodinovým zpožděním objevila hlavní hvězda večera – zpěvačka Anna K., museli fanoušci vytáhnout pláštěnky a deštníky.

„Festival je letos vůbec poprvé dvoudenní. V minulých letech jsme totiž měli smůlu na počasí, a tak jsme si řekli, že když se bude akce konat dva dny, je větší pravděpodobnost, že alespoň jeden den vyjde,“ vysvětlil jeden z organizátorů akce Dominik Vlč. Místem konání se stal již tradičně areál kojetínské Střelnice. „Tato lokalita totiž spojuje dobrou dostupnost s příjemným přírodním prostředím,“ zdůvodnili to pořadatelé.

V pátek se na podiu objevilo celkem šest účinkujících – skupiny D.U.Bmusic, Segment, My Wave, Johny said the number a Škwor. Hvězdami sobotního večera pak byla zpěvačka Anna K. a populární kapela Vypsaná fixa.

Diváci si sobotní večer užívali a nevadilo jim zpoždění Anny K. ani déšť. „Přijeli jsme autem z Brna na Škwory a Vypsanou fixu. Jen to počasí mohli pořadatelé trochu lépe objednat,“ zhodnotil jeden z návštěvníků Jan Vašíček z Brna.

Petra Poláková-Uvírová