Na jevišti se poté objeví řada folklorních souborů, dechovka a ve večerních hodinách populární slovenská zpěvačka Kristína, skupina Stracené ráj a pražská rocková kapela Checkpoint.

Předchozí dny mohou lidé navštívit například místní vzdělávací a informační centrum, kde se v pátek v 17 hodin uskuteční vernisáž výstavy pohlednic a fotografií nazvaná Hanáci z pohledu Marie Gardavské kdysi a dnes a také hudební program nazvaný Kojetínská kytara.

V sobotu se pak mohou nejen nejmenší návštěvníci svézt na kolotočích, podívat se na hasičské závody na hřišti u fotbalového stadionu nebo turnaj ve volejbalu v areálu sokolské zahrady. V sokolovně se pak od 14 hodin uskuteční třinácté setkání harmonikářů Vladimíra Pospíšila a v 18 hodin bude kostel Nanebevzetí Panny Marie hostit Mši svatou.

„Hody v Kojetíně slavíme od roku 1999 vždy v polovině srpna. Jedná se o třídenní akci s tradičně pestrým programem, kdy si přijde na své opravdu každá věková skupina," uvedla ředitelka kojetínského kulturního střediska Hana Svačinová.

Do Kojetína se bude dát dostat o víkendu i historickým vlakem s legendární lokomotivou Zamráčou, který bude v sobotu vypraven z Tovačova a bude jezdit také zpět.

Po hodech bude následovat Kojetínské hudební léto, které se odehraje v týdnu od 19. do 23. srpna na Masarykově náměstí a zahraje na něm osm kapel, z nichž největší hvězdou bude americká zpěvačka a kytaristka Janet Robin.