„Jedná se už o šestý ročník závodů, které jsou součástí moravské ligy," uvedl jeden z organizátorů akce Jiří Prokeš. „Obsazení letos sice není početné, bude asi třicet posádek, ale za to jsou posádky velmi kvalitní," dodal.

Závody dračích lodí se pojedou v šesti kategoriích, kterými jsou Grand Prix, firmy, školy, dračice, fun a dětské domovy. „Soutěžit se bude na dvou trasách, dvě stě a tisíc metrů. Na dvousetmetrové trati pojedou například týmy z Hranic či Kojetína. Přerovští Dragon Force budou závodit na trase dlouhé tisíc metrů," řekl dále Jiří Prokeš.

„Tento závod bereme spíše tréninkově, protože v současnosti vedeme tabulku v České republice. Pro nás jsou vrcholem až Račice, proto si teď vyzkoušíme jen dlouhou trať a krátké vůbec nejedeme," sdělil Michal Peterka z přerovských Dragon Force

Na vítěze soutěže v Kojetíně čekají medaile i poháry. Výsledky všech posádek se následně započítají do celorepublikové soutěže, jejíž vyvrcholení se bude konat na Českém poháru v Račicích.

Kromě klasických závodů se pořádají také závody pro veřejnost, takže zasoutěžit si může každý. Pro děti je na oba dny připraven doprovodný program. Večer se návštěvníci mohou těšit na Dragonpárty.

„Večer zahraje chropyňská kapela Tip Top," poznamenal Prokeš. Podle něj bude na závodech i doprovodném programu hojná účast. „Očekáváme návštěvnost kolem tří až čtyř tisíc lidí," uzavřel. (ds)

Autorka: DENISA SMETANOVÁ