A přesně takový je Hustopečský pivovar, který milovníkům zlatého moku nabízí jak jinak než Hustý ležák.

„Řemeslná piva z minipovovaru jsou velmi populární, tak nás s partou přátel napadlo, že si založíme Hustopečský pivovar. V Hustopečích už kdysi pivovar byl, ale skončil už před první světovou válkou. A protože v hustopečském zámku prostory pro minipivovar jsou, bylo rozhodnuto. Ale na to, abyste si zřídili minipivovar, potřebujete buď investora nebo mít našetřeno nebo vyhrát ve sportce,“ řekl s úsměvem jeden z provozovatelů létající pivovaru v Hustopečích nad Bečvou Petr Drozd.

Parta nadšenců si tedy zaevidovala obchodní značku, založila nejrůznější domény, ale investora se jim bohužel sehnat nepodařilo. Proto se rozhodli pro model létajícího pivovaru.

„Pivo nám vaří pivovar Kohutka z Vyšní Lhoty a my ho tady prodáváme pod svojí obchodní značkou Hustý ležák,“ vysvětlil Petr Drozd.

Na trh uvedli Hustý ležák před dvěma lety.

„Hodně populární tady je Hustý ležák medový. Je to klasická dvanáctka, nebo-li ležák plzeňského typu ale s medem. Pak máme Hustopečskou třináctku, což je polotmavý ležák a pak frčí Hustá jedenáctka,“ vyjmenoval Petr Drozd, a dodal, že na jejich pivu si pochutnají návštěvníci hustopečského zámku na všech akcích, které se zde konají.