Téměř polovina její střechy se propadla dovnitř a z přední části budovy opadala většina stropních podhledů.

Personál teď namísto obsluhování zákazníků vyklízí skladovací i prodejní prostory. K nešťastné události došlo minulou středu mezi desátou a jedenáctou hodinou večerní. Podle zatím nepodložené verze uhodil prý do budovy kulový blesk.

„Střecha supermarketu Billa v Hranicích byla v noci na čtvrtek poškozena vlivem povětrnostních podmínek,“ potvrdila Deníku bez bližších podrobností tisková mluvčí této společnosti Beáta Bartošová.

Od čtvrtečního rána se tam prodavačky, vybavené bezpečnostními helmami a fosforově zbarvenými vestami, věnují výhradně vyklízení a úklidu.

„Areál prodejny byl zajištěn a společnost Billa provádí likvidaci škod. Na jejich odstraňování se podílejí i zaměstnanci,“ popsala stručně současné dění v prodejně Bartošová.

Prodavačky dostaly od vedení firmy přísný zákaz podávat komukoliv jakékoliv informace nebo dokonce pořizovat fotografie. Zvenčí je ale větracími okny vidět, že střecha se téměř z jedné své poloviny propadla dovnitř a poškodila několik regálů. Před vchodem se střídají nákladní vozidla a odvážejí zachráněné i poškozené zásoby potravin.

„Výše škod dosud nebyla stanovena. Definitivně zatím nebyl určen ani termín opětovného otevření prodejny,“ sdělila na závěr mluvčí.